Baro baskın yaptı, avukat değil muhtar çıktı

Sakarya Barosu Başkanı Zafer Kazan ve yönetim kurulu üyeleri, Kocaali ilçesinde bina girişindeki tabelasında “Kocaali Hukuk Bürosu” yazan ancak avukata ait olmayan ofise baskın yaptı. Denetim yapan baro yönetimi, büroda bulunan muhtar ile bazı avukatlar hakkında suç duyurusunda bulundu.

Baro baskın yaptı, avukat değil muhtar çıktı
Advert

Baro Başkanı Kazan ve yönetim kurulu üyeleri, ihbar üzerine Kocaali'de “Kocaali Hukuk Bürosu” isimli ofiste denetim yaptı.

Baro yönetimi, avukatlık Kanununa göre, büronun avukatını ve ruhsatnamesini sordu. Ancak bürodaki kişinin muhtar olduğu belirlendi.

Büroda sekreter olarak çalışan personelin verdiği bilgiler, SGK kayıt bilgileri ve muhtarın beyanları tutanak altına alındı.

Denetim yapan baro yönetimi, büroda bulunan muhtar ile bazı avukatlar hakkında suç duyurusunda bulundu.
Avukatlık kanununa göre, çıkar karşılığı aracılık yapmanın suç olduğunu kaydeden Başkan Kazan, bu kişilerle işbirliği içinde olan avukatlar hakkında da Baro tarafından soruşturma açılacağını ve savcılığa suç duyurusunda bulunulduğunu belirtti. 

Geçtiğimiz yıl da kamulaştırma davaları için aracılar ile birlikte kahve toplantıları düzenleyen kişilere baskın düzenleyen Sakarya Barosu, söz konusu aracı kişileri şikâyet etmiş ve yapılan yargılama sonucunda aracının cezalandırılmasına karar verilmişti. 

Aracı kişiler aracılığıyla iş takibi yapan avukatın yargılamasının ise Sakarya Ağır Ceza Mahkemesinde devam ettiği bildirildi.

kocaali hukuk bürosu sakarya barosu denetim muhtar suç duyurusu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
224 hükümlü okullarda temizlik, tadilat yapıyor
224 hükümlü okullarda temizlik, tadilat yapıyor
Akdoğan Göleti
Akdoğan Göleti "SOS" veriyor
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal