O Vali merkeze alındı, Ferizli'de de görev yapmıştı

Vali atamalarına ilişkin karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Bir dönem Ferizli Kaymakamı olarak görev yapan ve Mudanya Kaymakamı olduğu dönemde tanıştığı Meltem Ö.’yü darp ettiği suçlamasıyla davalık olan Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi merkeze alındı.

O Vali merkeze alındı, Ferizli'de de görev yapmıştı
Advert

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan karara göre, Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi ile Sinop Valisi Hasan İpek merkez valiliğine atandı. 

Çiftçi’den boşalan göreve İçişleri Bakanlığı İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Osman Bilgin, Hasan İpek’ten boşalan Sinop Valiliğine ise Sındıklı Kaymakamı Köksal Şakalar atandı. Mülkiye Başmüfettişleri Hasan Şıldak Burdur Valiliğine, İbrahim Akın Kırşehir Valiliğine atandı. 

Söz konusu atamalar, İçişleri Bakanlığının 14 Mayıs 2018 tarihli ve 69 sayılı yazısı üzerine 10 Haziran 1949 tarihli ve 5442 sayılı kanunun 6’ıncı maddesi ile 23 Nisan 1981 ve 2451 sayılı Kanunun 2’inci maddesine göre 14 Mayıs 2018 tarihinde Bakanlar Kurulunca kararlaştırıldı. 

Ayrıca, Ekonomi Bakanlığı bünyesinde açık bulunan Bakanlık müşavirliği görevine Murat Doğanay'ın atanması gerçekleştirildi. 

Merkeze alınan Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi, Mudanya Kaymakamı olduğu dönemde tanıştığı Meltem Ö.´yü 4 kişiyle birlikte kaçırıp ormanlık alanda dövdüğü öne sürülmüştü. 

Çiftçi, bir dönem Ferizli Kaymakamı olarak da görev yapmıştı. 

Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi merkez atama ferizli kaymakam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sakarya merkezli FETÖ operasyonu
Sakarya merkezli FETÖ operasyonu
İnme tanısı konan hastalar için önemli gelişme
İnme tanısı konan hastalar için önemli gelişme
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal