2,5 yaşındaki Ali İskender tedavisi için yardım bekliyor

Midesine takılan hortumla beslenen ve cihaz yardımıyla nefes alabilen 2,5 yaşındaki Akyazılı Ali İskender Aydoğdu tedavisi için yardım bekliyor.

2,5 yaşındaki Ali İskender tedavisi için yardım bekliyor
2,5 yaşındaki Ali İskender tedavisi için yardım bekliyor Ali Yıldırım

Özel hastanede yapılan doğum sırasında beyninde oluşan hasar nedeniyle midesine takılan hortumla beslenen ve cihaz yardımıyla nefes alabilen 2,5 yaşındaki Akyazılı Ali İskender Aydoğdu, tedavisi için yardım bekliyor.

Kuzuluk Mahallesi'nde yaşayan Fatih, Şengül Aydoğdu çiftinin dört çocuğundan biri olan Ali İskender Aydoğdu, özel hastanede yapılan doğum sırasında kalbi ve solunumu durdu. Müdahaler sonucu hayata döndürülen Ali İskender'in beyninde oksijen yetersizliği nedeniyle hasar oluştu. Akciğer yetersizliği, epilepsi ve tanımlanamayan kas hastalığı bulunan küçük çocuk, yutkunma refleksi olmadığı için midesine takılan hortum ile besleniyor. Cihaz yardımıyla nefes alabilen Ali İskender'in ayaklarında ve kollarında epilepsi nedeniyle bükülmeler oluşuyor. Oğlunun solunum sıkıntısı nedeniyle hastanelere ambulansla gidip gelme zorunda olduğunu söyleyen ailesi, evde fizik tedavi alması için başvurdukları hastanelerden olumsuz yanıt aldı.

Baba Fatih İskender, fizik tedavinin evde yapılması gerektiğini kaydederek; "

Fizik tedaviye ihtiyacı var. Nereye başvurduysak sonuç alamadık. Ayakları kasılmaktan yamulmaya başladı. Sakarya Kadın Doğum Çocuk hastanesi'ne götürdük. Doktor  'neden buraya geldiniz?' gibi muamele yapıyor. Her seferinde tedavisi bitmeden gönderdiler. Bolu'ya gittik. Çok iyi davranıyorlar. Orası da hastane burası da hastane. Fark mı oluyor? Fizik tedavinin evde yapılması lazım. Uygundur raporu alamadık. Herkes birbirine sallıyor" diye konuştu.

Çocuğunun yaşamını bir nebze iyileştirmek istediklerini anlatan baba İskender, oğlunun dik durmasını ve oturmasını sağlayacak özel bir sehpa var. Fiyatı 5 bin EURO. Bunu bizim karşılama imkanımız yok. Cam ustasıydım. Yurt dışına çalışmaya gidiyordum. Ancak çocuğumun rahatsızlığı nedeniyle çalışamıyorum. Çocuğun sürekli kontrol altında olması lazım. 15 dakika yanından uzaklaşamıyorsun" dedi.

akyazı ali iskender tedavi yardım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İç kanama durdurulamayınca kurtarılamadı
İç kanama durdurulamayınca kurtarılamadı
D-100'de zincirleme kaza: 6 yaralı
D-100'de zincirleme kaza: 6 yaralı