Kur'an kursu öğreticilerine çocuk hakları semineri verildi

Sakarya Müftülüğü'nce organize edilen program kapsamında 300’ü aşkın Kur’an Kursu öğreticisine çocuk hakları semineri verildi.

Kur'an kursu öğreticilerine çocuk hakları semineri verildi
Kur'an kursu öğreticilerine çocuk hakları semineri verildi Ali Yıldırım

Sakarya Müftülüğü Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen ve iki gün süren seminerde Sakarya Cumhuriyet Savcısı Kamil Aloğlu ve Avukat Leyla Ekmen Epözdemir tarafından, 4-6 yaş Kur’an Kursları başta olmak üzere eğitim öğretime devam eden Kur’an kurslarındaki din eğitimi hizmetlerinde dikkat edilmesi gereken hususlarla ilgili ‘5395 sayılı Çocukları Koruma Kanunu’ çerçevesinde bilgiler verildi.

Seminerde ayrıca Sakarya Müftülüğü bünyesinde görev yapan Murakıplar H. İbrahim Cenik, Zeynep Gashi, Yılmaz Atmaca, Nail Mutlu, Haluk Dişci, Ahmet Yıldız, Muhammet Kapoğlu, Abdussamet Topaloğlu ve Kamil Ayvaz tarafından;  cinsel istismar ve şiddet, görevliler arasında uyuşmazlık ve genel problemler ile çocuk haklarını korumada yöneticinin görevleri gibi konularda eğitimler verildi.

Seminer programının konuşma yapan İl Müftü Vekili Yunus Acar, toplumun gündeminde olan böylesine önemli bir konunun iki gün boyunca enine boyuna masaya yatırılmasından duyduğu memnuniyeti ifade ederek, katılımcılara ve emeği geçenlere teşekkür etti.

 

sakarya müftülüğü kur'an kursu öğretici çocuk hakları seminer
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İç kanama durdurulamayınca kurtarılamadı
İç kanama durdurulamayınca kurtarılamadı
D-100'de zincirleme kaza: 6 yaralı
D-100'de zincirleme kaza: 6 yaralı