Diriliş Ertuğrul dizisi oyuncuları MBDD'nin söyleşisine katıldı

Diriliş Ertuğrul dizisi oyuncularının katıldığı söyleşide konuşan Milli Birlik ve Düşünce Derneği (MBDD) Genel Başkanı Erdem Ercan, “Milli dizimiz Diriliş Ertuğrul’un Türk gençliğine yeni bir ruh verdiğine ve vermeye devam edeceğine inanıyoruz” dedi.

Diriliş Ertuğrul dizisi oyuncuları MBDD'nin söyleşisine katıldı
Diriliş Ertuğrul dizisi oyuncuları MBDD'nin söyleşisine katıldı Ali Yıldırım

Serdivan Belediyesi Kongre Salonunda Diriliş Ertuğrul Dizisinin Yapımcısı Mehmet Bozdağ ile dizi oyuncuları Cengiz Coşkun ve Ayberk Pekcan söyleşiye katıldı. Söyleşiye vatandaşlar da büyükilgi gösterdi.  “Gençlere örnek oluyor”  Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından MTTB Genel Başkanı Erdem Ercan konuşma yaptı. Ercan, “Milli dizimiz Diriliş Ertuğrul’un Türk gençliğine yeni bir ruh verdiğine ve vermeye devam edeceğine inanıyoruz. Yıllar önce kendisinin hayallerini ilk ağızdan dinleyip ve bu hayalleri gerçekleştirmek için azmine ve çalışmasına şahitlik ettiğim kardeşim, dostum Mehmet Bozdağ’ın genç kardeşlerimize birçok yönüyle örnek olduğunu söyleyebilirim” dedi. 

“Ülke genelinde de dizi sevildi”  Diriliş Ertuğrul Dizisinin Yapımcısı Mehmet Bozdağ ise yaptığı konuşmada, “Düşündüm neden Diriliş Ertuğrul diye. Biz Müslümanız, Türk’üz seviyoruz ama başka ülkelerdeki insanlar da bu kadar çok seviyor düşüncesinden yola çıktım ve tespitte bulundum. Ertuğrul’un bütün hikayesi, dünyada zulmeden bütün yapılara karşı sonsuza kadar adalet ve hürriyeti anlatıyor. Gördüğüm, tespit ettiğime göre, Sakarya insanında her daim adalet sevgisi var. Bu sebeple ülke genelinde de dizi ve senaryosu çok sevildi" diye konuştu. 

“Nakış gibi işlemeye çalıştım” 

Dizi oyuncusu Cengiz Coşkun ise yaptığı konuşmada, “Dizi öncesinde yoğun bir eğitim sürecinden geçtik. 3-4 ay kadar uzun çalışmalarımız oldu. Dizinin dönemine ve o dönemin coğrafyasına bağlı kalarak karakterimi yavaş yavaş nakış gibi işlemeye çalıştım. Karakter zamanla oturmaya başladı. Ve Allah’ıma şükürler olsun ki karakterimi çok severek ve içten hissederek oynuyorum” ifadelerini kullandı.  Söyleşi soru cevap kısmıyla devam etti. 

 

diriliş ertuğrul serdivan MBDD söyleşi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İç kanama durdurulamayınca kurtarılamadı
İç kanama durdurulamayınca kurtarılamadı
D-100'de zincirleme kaza: 6 yaralı
D-100'de zincirleme kaza: 6 yaralı