İşte Sakaryaspor'un borcu

Sakaryaspor’da kongre öncesinde kamuoyunun en çok merak ettiği borçların bir kısmı netlik kazandı.

İşte Sakaryaspor'un borcu

Transfer yasağı ile sarsılan Sakaryaspor’da şuan için transfer yasağı borcu 302 bin 642 TL olarak açıklandı. Erçağ Evirgen’in 225 bin TL alacağı bulunurken bu rakam avukat masraflarıyla birlikte 237 bin TL olarak ödenecek. 50 bin TL alacağı olan Metekan Yılmaz’ın ise avukat masraflarıyla birlikte borcu 64 bin 910 TL ödenecek. Sakaryaspor Kulübü iki futbolcuya faizleriyle birlikte 302 bin 642 TL‘lik ödeme yapacak. 302 bin TL ödendiği takdirde transfer yasağı ortadan kalkacak.

İCRALIK BORÇLAR

 Sakaryaspor'un Türkiye Futbol Federasyonu'nda gelirlerden kesilmeyi bekleyen borçları arasında Ali Fuat Cebesoy Vergi Dairesi, SGK, Spor Genel Müdürlüğü, Muhammet Emrah Aydın, futbolcu Kerem Eryılmaz, futbolcu Arif Şahin, Gökalp Yiğit, Filiz Yiğit, futbolcu Özgür Kedikli ve Murat Baltıç'ın icralık dosyaları bulunuyor. Bu dosyaların toplam rakamı ise 15 Milyon 884 bin 132 TL'yi buluyor. Sakaryaspor’un vergi borcu 13 Milyon 298 bin 752 TL, SGK borcu ise 1 Milyon 831 bin 865 TL olarak görülüyor.

TAKIM BORCU

Sakaryaspor’da mevcut kadroya olan borç net olarak açıklanmadı. Ancak 2017-2018 sezonundan takıma olan borcun 2 Milyon 300 bin TL olduğu öğrenildi. Ramazan Sal, Ercüment Kafkasyalı, Beykan Şimşek, Batuhan Karadeniz, Tufan Kelleci, Yunus Emre Yalçın, Mahir Sağlık, Ramazan Civelek alacakları nedeniyle federasyona başvurdu. Bu oyunculardan bazıların Temmuz ayında transfer yasaklı dosyalar arasına girmesi bekleniyor. Diğer dosyalar ise ödenmediği takdirde devre arası transferini etkileyecek.

 KİŞİSEL BORÇLAR

Sakaryaspor’da en çok konuşulan borçlar arasında İsmail Gürses ve Halit Evin’in kulüpten ne kadar alacağı. Halit Evin’in 1 Milyon 500 bin TL alacağı olduğu söylenirken İsmail Gürses’in ise 4 Milyon TL alacağı olduğu iddia ediliyor. Ancak bu konuda henüz Evin ve Gürses’ten herhangi bir açıklama yapılmadı.

Yenihaber

sakaryaspor borç
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İnşaat firmasının ofisi kurşunlandı
İnşaat firmasının ofisi kurşunlandı
Çaldığı elektrikli bisikleti parçalarken yakalandı
Çaldığı elektrikli bisikleti parçalarken yakalandı
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal