Üç ilçede 46 mahallede arazilere düzenleme!

Bakanlar Kurulu Kararı ile Sakarya'nın Adapazarı, Erenler ve Akyazı ilçelerinde bazı mahallelerinde arazilere düzenleme geldi. Bazı yerleşim alanları uygulama alanı olarak belirlenirken, bazı alanlar toprak normu belirlendi.

Üç ilçede 46 mahallede arazilere düzenleme!

Bazı yerleşim birimlerinin uygulama alanı olarak tespiti, bazı yerleşim birimlerinin zorunlu arazi toplulaştırma alanı olarak tespiti, bazı yerleşim alanlarında dağıtılacak toprak normunun belirlenmesi ve bazı yerleşim birimlerinin Bakanlar Kurulu kararları kapsamından çıkarılması hakkında karar Resmi gazete'de yayımlandı. 

Buna göre, 

Adapazarı'nda Abalı, Bileciler, Budaklar, Çelebiler, Çerçiler, Çökekler, Doğancılar, Hacılar, Hacıraazanlar, İlyaslar, Kasımlar, Kavaklıorman, Kurtbeyler, Rüstemler, Solaklar, Taşlık, Turnadere ve Yeşilyurt ahalleleri, 
Erenler'de Kozluk, Bekirpaşa Köyiçi, Nakışlar, Pirahmetler, Büyükesence, Çaykışla, Küçükesence, Hasanbey, Epçeler, Kamışlı, Sarıcalar ve Şeyhköy Mahalleleri,

Akyazı'da Osmanbey, Gebeş, Kızılcıkorman, Uzunçınar, Bedilkadirbey, Eskibedil, Topağaç, Vakıf, Süpren, Altındere, Çatalköprü, Kumköprü, Sukenarı, Türkorman, Ormanşevkiye, Yenidoğan ve Yuvalak Mahalleleri yerleşim birimi uygulama alanı olarak tespit edildi.

sakarya adapazarı erenler akyazı toprak reformu arazi düzenleme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Vali Nayir, piliç üretim tesisini gezdi
Vali Nayir, piliç üretim tesisini gezdi
"Hedefimiz oy oranını yüzde 70’in üzerine çıkartmak”
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal