Sapanca Gölü'nde hareketli dakikalar

Sakarya Afet ve Acil Durum Arama Kurtarma Birlik Müdürlüğü ekipleri, Sapanca Gölü ve Yanık Deresi'nde arama kurtarma tatbikatı gerçekleştirdi.

Sapanca Gölü'nde hareketli dakikalar

Tatbikata AFAD İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş, Sakarya Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürü Arif Özsoy ve AFAD ekiplerinden oluşan 48 kişi katıldı.

Senaryo gereği eğitim ve tatbikatta; balık tutmak için Sapanca gölüne botla açılan vatandaşların botlarının su üstünde alabora olması neticesinde 3 vatandaşın suda mahsur kaldığı ve bir daha haber alınamadığı bilgisiyle olay yerine AFAD ekipleri sevk edildi. 

Olay yerinde kriz merkezinin kurulmasıyla toplanan bilgiler neticesinde senaryo gereği kaybolan vatandaşlar ekiplerin arama kurtarma botları ve 8 x 8 argo araçları ile geniş çaplı arama tarama çalışmaları sonucu kazazedelere başarılı bir şekilde ulaşıldı.

Su üstü eğitim ve tatbikatına katılarak ekipleri koordine eden İl MüdürüHüseyin Kaşkaş; 'Ekiplerimiz hava şartlarının ısınmasıyla su üstünde meydana gelebilecek olaylarda kullanılacak olan araç ve gereçlerle; Olay bölgesine hızlı intikal ve konuşlanma, kazazedeye su üstünde hızlı, etkin müdahele, kurtarma ve bota alma teknikleri, su üstü arama kurtarma botları ve 8x8 amfibik araç, gereç, ekipmanları kullanım teknik ve kabiliyet bilgilerini tekrar edip geliştirerek, eğitim ve tatbikatlar ile olası su üstü olaylarına daha da hazırlıklı durumuna geçiyor. Tatbikatı başarıyla gerçekleştiren ekiplerimize teşekkür ediyorum"dedi.

afad sapanca gölü tatbikat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsunspor maçının biletleri satışa çıkıyor
Samsunspor maçının biletleri satışa çıkıyor
Atalay'dan
Atalay'dan "bize bağlı" ifadesi açıklaması
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal