Asırlık yayla şenliğine 15 bin kişi katıldı

Hendek ilçesine bağlı Dikmen Mahallesi'nde geleneksel Yayla Şenlikleri'nin 110'uncusu yoğun bir katılımla yapıldı.

Asırlık yayla şenliğine 15 bin kişi katıldı

Hendek ilçesi Dikmen Mahallesi'nde yaşayan vatandaşlar, 110 yıl önce atalarından kalma yayla şenliği geleneğini bu yıl da devam ettirdi. Yoğun bir katılım ile gerçekleşen 110'uncu Dikmen Yayla Şenliği'ne İsmail Türüt başta olmak üzere birçok yöresel sanatçı katıldı. Sakarya'nın en yüksek noktası olan Dikmen Yaylası'nda düzenlenen şenliğe yaklaşık 15 bin kişi katıldı. 

Dikmen Mahalle Muhtarlığı ve sponsorlar tarafından organize edilen şenliğe katılan vatandaşlar gönüllerince eğlenip, halaylar çektiler. Yaylada bulunan kayalıklara yapılan Türk bayrağı ve Atatürk resmi, yaylaya ilk gez ziyaretçi olarak gelen vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılandı. 

Dikmen Mahalle Muhtarı Menderes Ayvaz, "Yayla bizim köklü bir geleneğimiz ve bu yıl 110. şenliğimizi gerçekleştirdik. Bizler dedelerimizden devraldık ve çocuklarımıza devredeceğiz. Hendek Dikmen Mahallesi var olduğu müddetçe yayla geleneğimiz devam edecektir. Bu anlamda bu organizasyonda bizlere destek veren tüm iş adamlarımıza, esnaflarımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz" dedi. 

hendek dikmen yayla şenlik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
SAÜ Tıp Fakültesi'nde böbrek nakli başlıyor
SAÜ Tıp Fakültesi'nde böbrek nakli başlıyor
Tacizciyi dövüp polise teslim ettiler
Tacizciyi dövüp polise teslim ettiler
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal