Anne vahşetinde karar; Cezai ehliyeti yok

Karasu ilçesinde oğlunu boğarak öldüren anne Z.K.’nin ilk duruşmasında karar çıktı. Gerçekleşen davada mahkeme heyeti katil zanlısı annenin Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesi tarafından düzenlenen rapor gereği cezai ehliyetinin olmadığı ancak tedavi edilmek üzere yüksek güvenlikli sağlık kuruluşuna sevk edilmesine karar verdi.

Anne vahşetinde karar; Cezai ehliyeti yok

Olay, 22 Kasım 2017 tarihinde Karasu ilçesinde meydana gelmişti. Anne Z.K., oğlunu boğarak öldürmüş daha sonrada Karasu İlçe Emniyet Müdürlüğüne giderek teslim olmuştu. Katil zanlısı anne Z.K. için Sakarya Adliyesi 6. Ağır Ceza Mahkemesinde dava açıldı. 

Gerçekleşen davaya tutuklu sanık Z.K., başta olmak üzere avukat ve yakınları katıldı. Mahkeme başkanı suçlamalar için savunma yapması için zanlıya söz verdi. Zanlı Z.K., ise olayı çok iyi hatırlamadığını belirterek susma hakkını kullanacağını söyledi. Sanık avukatı, Z.K.’nın Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesi tarafından bir süre gözlem altında tutulduktan sonra hazırladıkları raporda, ‘Sanığın işlenen suçun hukuki anlam ve sonuçlarını algılama yetisine sahip olmadığının anlaşıldığı’ yönünde rapor hazırlandığını ve bu rapora katıldıklarını belirtti. 

Davayı değerlendiren mahkeme heyeti, sanık Z.K.’nin hazırlanan raporda ceza ehliyeti olmadığı için tahliyesine karar verdi. Katil zanlısı anne Z.K., serbest kalmadan önce tedavisi yapılmak üzere yüksek güvenlikli sağlık kuruluşuna sevk edilmesine karar verildi. 

karasu cinayet oğlunu öldürme anne mahkeme cezai ehliyet yok karar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Vali Nayir, piliç üretim tesisini gezdi
Vali Nayir, piliç üretim tesisini gezdi
"Hedefimiz oy oranını yüzde 70’in üzerine çıkartmak”
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal