Akyazı meydanları boş bırakmadı

Akyazı Belediyesi 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünü nedeniyle 3 gün boyunca etkinlik düzenledi.

Akyazı meydanları boş bırakmadı

13-14-15 Temmuz tarihlerinde Akyazı’da 15 Temmuz hain darbe girişiminin 2. Yıl dönümü çeşitli etkinliklerle anıldı. 15 Temmuz gecesindeki program saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı. 

Öğrenciler tek tek sahneye çıkarak şiir okudu. Akyazı Demokrasi meydanında yapılan etkinliklere binlerce kişi katılım gösterdi. 15 Temmuz 2016 tarihinde darbecilerin Sakarya Valiliğini almaya kalkıştığı anda müdahale edip o anlara şahit olan Sakarya Vali Yardımcısı Akyazı Kaymakam vekili Mehmet Fatih Çiçekli o geceyi anlattı. O anları cep telefonu ile kaydettiğini söyleyen Çiçekli Sakarya Valiliğinin kurtarılma anının videosunu izletti.

15 TEMMUZ’UN KAHRAMANI SİZLERSİNİZ

Çiçekli” 15 Temmuz halkın gücüyle kırıldı. Sakarya Valiliğine darbecilerin müdahale ettiği sırada oradaydım. Çıkardım telefonumu o önde mücadeleyi cep telefonum kaydettim. Hem kaydediyorum. Gece saat 01:00 sıralarında çekildi. Bu saatlerde darbe yeni başlamıştı. Tüm Türkiye’de biz Sakarya’da bu saatte darbeyi bastırmıştık. Sakarya’da bu darbeyi bitiren sizlersiziz. Rabbim milletimizin sırtını yere getirmesin. Dünya’nın her yerinde zulümden dolayı inim inim inleyenlerin umudu sadece biziz. 15 Temmuz’un kahramanı sizlersiniz. Ne kadar gurur duysanız azdır. Biz sizin elinizden değil ayaklarınızdan öpsek yeridir. “ dedi.

15 TEMMUZLA YAKIN ÇAĞI BİTİRİM İSLAM ÜMMETİNİN TÜRK MİLLETİNİN ÇAĞINI BAŞLATTIK

Daha sonra sahneye çıkan Akyazı Belediye Başkanı Akcan “ 15 Temmuz, Dünya’da çağlar kapatıp çağlar açan bir ecdadın torunu olarak Cumhurbaşkanı Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın çağ açıp çağ kapadığı tarihtir. Bizim ecdadımız Fatih Sultan Mehmet Han Orta çağı kapatıp yeni çağı açmıştır. Dünya padişahıydı. Biz ecdadımızın yolundan gideriz. 15 Temmuzla yakın çağı bitirip İslam Ümmetinin Türk Milletinin Çağını Başlattık. Sizleri buraya getiren ruh millet sevgisi vatan sevgisi, kuran sevgisi, Allah sevgisi, ümmet sevgisidir. Kıymetli Akyazılılar 15 Temmuz’u her zaman anacağız. Her zaman yaşatacağız. Dünyadaki tüm mazlumlarına gariplerin tüm İslam ümmetinin özgürlüklerine kavuştuğu bir yıl dönümüdür. Çok farklı anacağız yaşatacağız. Çocuklarınızı bu ruhla yetiştirin. Bu elinizdeki bayrakları çocuklarının yastıklarına koyun. Bu bayrakla yatıp bu bayrakla kalksınlar. Sizdeki bu ruha sahip olsunlar. Eğer bu ülke ebediyen dimdik ayakta kalacaksa 15 Temmuz’da iç ve dışımızda hainlere nasLı meydan okuduysak. Her yüzyılda bir bu olaylar olacaktır. Çocuklarımız böyle aşılanırsa bu millete kimse diz çöktüremeyecektir. “ dedi.

akyazı 15 temmuz program
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Düğünde istediği parça çalınmadı 6 kişiyi bıçakladı
Düğünde istediği parça çalınmadı 6 kişiyi bıçakladı
Toprak yığınına çarpıp takla attı
Toprak yığınına çarpıp takla attı
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal