İddianame kabul edildi, o dava başlıyor

Karasu Asliye Ceza Mahkemesi tarafından ağır ceza mahkemesine gönderilen 14 kişinin yargılandığı ‘İhaleye Fesat Karıştırma’ davası Sakarya 6. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

İddianame kabul edildi, o dava başlıyor
Advert

Karasu Belediyesi tarafından 2015 yılı sonunda gerçekleştirilen ve İçişleri Bakanlığı soruşturmasına konu olduktan sonra açılan davada, Karasu Asliye Ceza Mahkemesi tarafından görevsizlik kararıyla kendilerine havale edilmiş dosyayı inceleyen 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nin 2018/147 numarayla kaydedip kabul ettiği öğrenildi. Buna göre İhaleye Fesat Davası’nın Ağır Ceza’da görülmesi kesinleşti.

ASLİYE CEZA’DAN YETKİSİZLİK KARARI

22 Mart 2018 günü Karasu’da yapılan üçüncü duruşmada savunma tarafını dinleyen Hâkim Serpil Kaya, bilirkişi raporu ile savunma için süre verilmesi gibi talepleri verdiği ara kararla reddetmiş ve sanıklara yöneltilen suçlamaların ağır cezalık olduğunu belirterek dosyanın Sakarya Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderilmesine karar vermişti.

KİMLER YARGILANIYOR?

Söz konusu davada Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, dönemin Başkan Yardımcısı ve İhale Komisyonu Başkanı Cengiz Kuçhan, Fen İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı, Fen, İmar ve Yazı İşleri Müdürlüğü yetkililerinden oluşturulan İhale Komisyonu üyeleri ve ihaleyi alan iki firmanın 7 yöneticisi yargılanıyor.
Karasuhaber.com

karasu ihale soruşturma dava
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SEDAŞ’ın kar ve buz yükü ile mücadelesi
SEDAŞ’ın kar ve buz yükü ile mücadelesi
Uyuşturucu tacirinin evine baskın
Uyuşturucu tacirinin evine baskın
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal