Facianın eşiğinden dönüldü!

Arifiye İlçesi Hanlı Mahallesinde Nakliyeciler Sitesi yanında bir müteahhit firma tarafından yapılan çalışma sırasında 1.OSB’yi besleyen Ana doğalgaz borusu patladı.

Facianın eşiğinden dönüldü!

Çelik doğalgaz borusunun patlaması üzerine çevreye ağır bir koku yayıldı. Koku ve gaz kaçağı sesi çevredeki işyerlerinde büyük paniğe neden oldu. Fabrikalarda bulunan çalışanların ise toplanma alanlarına çıkarıldığı öğrenildi. 

AGDAŞ’tan yapılan açıklamada, Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan yol ve kazı çalışmaları sırasında 1.OSB’yi besleyen ana doğalgaz borusuna hasar verildiği belirtildi.

Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren fabrikalarda büyük panik yaşanmasına neden olan olayla ilgili

AGDAŞ’tan açıklama yapıldı. 

Açıklamada, gerekli önlemin alındığı belirtilerek, “Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan yol ve kazı çalışmaları sırasında 1.OSB’yi besleyen ana doğalgaz borusuna hasar verilmiştir. Ekiplerimiz olaya müdahale etmiş çevre güvenliği sağlanmıştır. 1. OSB, Toyota, Tırsan, Şenpiliç, EGE Kimya Fabrikalarında, Arifiye İlçesi Aşağıkirazca ve Karaaptiler Mahallelerinde gaz arzı kesilmiştir. En yakın sürede hat hasarı giderilerek doğalgaz arzı sağlanacaktır” denildi.

arfiye osb doğalgaz boru patlama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İnşaat firmasının ofisi kurşunlandı
İnşaat firmasının ofisi kurşunlandı
Çaldığı elektrikli bisikleti parçalarken yakalandı
Çaldığı elektrikli bisikleti parçalarken yakalandı
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal