FETÖ'cü eski valiyi Yurt dışına kaçırma planı ortaya çıktı

İstanbul Kaçakçılıkla Mücadele Şube Müdürlüğü, 15 Temmuz darbe girişimi öncesinde ABD'ye kaçan 'Kozanlı Ömer' lakaplı 'emniyet imamı' Osman Hilmi Özdil'in tüm bağlantılarını deşifre etmek için özel bir ekip oluşturdu.

FETÖ'cü eski valiyi Yurt dışına kaçırma planı ortaya çıktı
FETÖ'cü eski valiyi Yurt dışına kaçırma planı ortaya çıktı Ali Yıldırım

Ulusal Güvenliğe Yönelik Suçlarla Mücadele Büro Amirliği içerisinde oluşturulan 3 kişilik özel ekip, 7 ay önce bir kişinin ByLock mesajından Osman Hilmi Özdil'in izine ulaştı. Ekip, milyonlarca ByLock mesajını tek tek inceledi. Özdil'e ait mesajlar ortaya çıkarıldı. Osman Hilmi Özdil'in ByLock grubunda, Kaynak Holding Başkanı Naci Tosun, Fatih Üniversitesi Rektörü Şerif Ali Tekalan, emniyet mensuplarından sorumlu üst düzey mahrem örgüt yöneticileri ve aile üyelerinin olduğu tespit edildi. Osman Hilmi Özdil'in, kayınbiraderi olan eski Bolu Valisi İbrahim Özçimen'i yurtdışına kaçırma planı da yazışmaların deşifre edilmesiyle ortaya çıktı. 

Özdil'in 15 Temmuz'daki hain darbe girişiminin yaşandığı 2016 yılı için diğer ByLock kullanıcılarına özel bir dua gönderdiği de tespit edildi. Özdil'in duası şöyle: "Allahım! 2016 yılında, şeytanların gelip gelip tepemize binmelerine, tebelleş olmalarına müsaade etme! Bize dokunan ve dokunması muhtemel olan zararları ortadan kaldır. Hizmetimizi düşmanların şerlerinden, tuzaklarından, hilelerinden kurtar."
Eski Bolu Valisi Özçimen 1996-2003 yılları arasında Sakarya Vali Yardımcılığı ve Ferizli Kaymakamlığı görevini yapmıştı. 
Özçimen, Düzce'de 'Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması' (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında tutuklanmıştı. 

fetö ibrahim özçimen yurt dışı kaçırma plan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kandilde camiler dolup taştı
Kandilde camiler dolup taştı
Kar kalınlığı 5 santimetreyi buldu
Kar kalınlığı 5 santimetreyi buldu