FETÖ ablasına 5 yıl hapis cezası

Sakarya’da tutuksuz yargılanan FETÖ evlerinde ablalık yaptığı iddiasıyla yargılanan H.D, 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

FETÖ ablasına 5 yıl hapis cezası
FETÖ ablasına 5 yıl hapis cezası Ali Yıldırım

Kayseri’de Fetullahçı Terör Örgütü’nün evlerinde ablalık yaptıkları, bölge ile semt talebe mesulü oldukları ve kriptolu iletişim ağı By-Lock programını kullandıkları iddiasıyla yargılanan 7’si tutuklu 17 sanık, 5 ila 8 yıl 9 ay arasında hapis cezasına çarptırıldı. 1’i Afgan 2 sanık tutuklanırken, sanık yakınları karar sonrası sinir krizi geçirdi. 

Kayseri 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuklu sanıklar H.K., K.D., L.S., H.K., M.A., S.K. jandarma eşliğinde ve tutuksuz sanıklar A.T., B.G., C.K., Afgan uyruklu M.Ş., M.A., M.A., Ö.E., S.A. ve T.Y. ile avukatları duruşma salonunda hazır bulundu. Ayrıca tutuklu sanık F.Ç. Malatya Kapalı Cezaevi’nden, tutuksuz sanık H.D. Sakarya Adliyesi’nden Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi ile hazır edildi. 

Fetullahçı Terör Örgütü’nün öğrenci evlerinde ablalık, bölge/semt talebe mesulü oldukları ve örgütün gizli iletişim ağı by lock programını kullandıkları iddiasıyla Cumhuriyet Savcılığı tarafından cezalandırılmaları istenilen tutuklu ve tutuksuz sanıklar karar verileceği uyarısıyla son savunmalarını yaptı. Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucu tutuklu sanıklar F.Ç., L.S., M.A., S.K.’ya ‘silahlı terör örgütüne üye olma’ suçundan ayrı ayrı 8 yıl 9 ay hapis, H.K., H.K., K.D.’ye ise aynı suçtan ayrı ayrı 7 yıl 6 ay hapis cezası ile tüm tutuklu sanıkların tutukluluk halinin devamına karar verdi. Tutuksuz sanıklardan Ö.E.’ye yine aynı suçtan 8 yıl 9 ay, Afgan uyruklu M.Ş.’ye de 7 yıl 6 ay hapis cezası veren mahkeme, bu iki sanığın tutuklanmasına hükmetti. Mahkeme heyeti, itirafçı olarak etkin pişmanlıktan faydalanan tutuksuz sanıklar B.G. ile T.Y.’ye ayrı ayrı 5 yıl 10 ay, A.T., C.K., H.D., M.A., M.A. ve S.A.’a da ayrı ayrı 5 yıl hapis cezası verdi.

sakarya fetö abla ceza
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kandilde camiler dolup taştı
Kandilde camiler dolup taştı
Kar kalınlığı 5 santimetreyi buldu
Kar kalınlığı 5 santimetreyi buldu