Bozuk para biriktirip kurban hayalini gerçekleştirdi

Akyazılı 77 yaşındaki Vahit Köse, ilaç kutularında biriktirdiği bozuk paralar ve bayram ikramiyesiyle kurbanını kesti.

Bozuk para biriktirip kurban hayalini gerçekleştirdi
Bozuk para biriktirip kurban hayalini gerçekleştirdi Ali Yıldırım

Alaağaç Mahallesi'nde yaşayan Köse, kurban ibadetini yerine getirmek için örnek olacak bir davranış gösterdi. Bir kaç yıldır kurban kesememenin üzüntüsü yaşayan Köse, geçen yıl kurban için bozuk paralarını biriktirmeye karar verdi.
 
Kumbara olarak ilaç kutularını kullanan Köse, bir yılda biriktirdiği bin 200 lira ve emekli ikramiyesi olarak yatırılan bin lira ile kurban alarak ibadetini yerine getirdi. 
 
Emekli olmadan önce kamyonuyla şoförlük yaptığını ve bağkur emeklisi olduğunu söyleyen Vahit Köse; "Ben maaşla geçiniyorum. Bir kaç yıldır kurban kesemiyordum. Kurban için para biriktirmeye karar verdim. 
Paraları iki günde, üç günde bir, 1 lira, 1 lira kutulara atarak biriktirdim. Biriktirdiğim paralarla kurbanımı keseyim dedim. Bin lira devlet verdi. Bin 200 lira da kendim biriktirip kurbanımı kestim. Seneye daha çoğunu yapacağım" dedi.
 
GENÇLERE PARA BİRİKTİRİN TAVSİYESİ
 
Gençlere de para biriktirmeleri konusunda tavsiyelerde bulunan Köse, şunları söyledi; "Gençler para biriktirsinler. Sigaraya vereceğine kumbaraya atsınlar. İleride kendilerine yardımcı olur. Evlenip yucva kurabilirler. İsterim ki  tüm gençler yapsınlar."
 
YANLIŞLIKLA BULDUK
 
Köse'nin torunu Emrullah Köse de dedesinin para biriktirdiğinden haberlerinin olmadığını ifade ederek; "İlaç kutularını taşırken paralar döküldü. Yanlışlıkla bulduk. Biz de o zaman öğrendik. İnşallah gençlere örnek olur" diye konuştu. 

akyazı vahit köse para biriktirme kurban
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kandilde camiler dolup taştı
Kandilde camiler dolup taştı
Kar kalınlığı 5 santimetreyi buldu
Kar kalınlığı 5 santimetreyi buldu