3 mahallenin arıtma tesisinin projesi tamamlandı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından şehrin kuzeyinde hayata geçirilen bir proje daha tamamlanarak devreye alındı.

3 mahallenin arıtma tesisinin projesi tamamlandı
3 mahallenin arıtma tesisinin projesi tamamlandı Ali Yıldırım

Karasu’nun 19 mahallesini kapsayan projenin ilk etabında Kurudere ve Yeşilköy Mahallelerini sağlam içme suyu altyapısıyla buluşturduklarını söyleyen SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, “Şehrimizin her bölgesinde, çok uzun yıllar boyunca vatandaşlarımıza en iyi içmesuyu hizmetini verebilmek için projeler üretiyor, bu projeleri bir bir hayata geçirmeyi sürdürüyoruz. Karasu ve Kocaali ilçelerimiz için de entegre bir içmesuyu altyapısı oluşturuyoruz. Bunun önemli ayaklarından birisini oluşturan ve 19 mahalleyi kapsayan projenin ilk etabını tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Hayırlı olsun” diye konuştu. 

"3,3 milyonluk yatırım" 

Projenin ilk etabı kapsamında 3,3 milyonluk bir yatırımı hayata geçirdiklerini belirten Dr. Rüstem Keleş, “Kurudere ve Yeşilköy Mahallerimiz için toplam 10 kilometre uzunluğunda içme suyu hattı inşa ettik. 600 metreküp hacme sahip depoyu tamamladık. Hattımızı kısa süre önce devreye alarak vatandaşlarımızın musluklarına Şerbetpınarı İçme suyu Arıtma Tesisi’nde arıtılan birinci sınıf içme suyunu ulaştırdık. Bu projemiz Karasu ve Kocaali için hayata geçirdiğimiz entegre içme suyu ağına dahil olacak. Şu anda bölgede 45 milyonluk içme suyu projemiz devam ediyor. Çamdağı Barajı için hazırlıklarımız sürüyor. Tüm bu çalışmalarımız tamamlandığında bölgede uzun yıllar içme suyu anlamında hiçbir sıkıntı yaşanmayacak” ifadelerini kullandı. 

sakarya saski içmesuyu arıtma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kunduracı dükkanı yandı
Kunduracı dükkanı yandı
Uzmanlardan Mavi Balina ve Momo uyarısı
Uzmanlardan Mavi Balina ve Momo uyarısı