Akyazı'nın çehresini değiştirecek proje ihaleye çıkıyor

Akyazı Belediyesi'nce hayata geçirilecek olan Aksartepe Projesi yarın ihaleye çıkıyor.

Akyazı'nın çehresini değiştirecek proje ihaleye çıkıyor
Akyazı'nın çehresini değiştirecek proje ihaleye çıkıyor Ali Yıldırım

Akyazı ilçesi ve çevresini 315 rakımı ile her açıdan görebilen Aksartepe Projesi yarın ihalesi yapılarak hız kazanacak. Ailelerin nezih bir ortamda piknik yapabilecekleri yeni bir alan olan Aksartepe Projesi'ne ait alana giden yol üzerinde çalışmalar tamamlandı.

Aksartepe ‘de Turizmde Yeni Yüz…

İlçede ve bölgede merakla beklenen Aksar Tepe Mesire Alanı için yarın yapılacak ihale ile Mesire Yeri, Kır Lokantası, Kır Kahvesi, Yöresel Ürünler standı satış yerleri ve yine cam teras gibi turizm açısından önemli bir kazanım sağlanacak.

Aksartepe Bölgenin uğrak yeri olacak…

Özellikle yaz aylarında serin ve manzarası ile tüm Akyazılar ve misafirler ayrıca için Aksartepe üzerinde yapılacak olan mesire alanı projesinin,  birçok kapalı ve açık oturma alanları, otoparklar, çocuk oyun grupları, yürüyüş yolları ve bisiklet yolları, piknik alanları barındırmakla birlikte karşısında Akyazı manzarası, tertemiz havası ve doğasıyla arka kısmında dağlardan gelen orman kokusu ile muhteşem bir sosyal alan olarak Akyazı’nın hizmetine kısa bir süre içerisinde sunulması hedefleniyor.   

Başkan Akcan; “Aksartepe, Turizm Açısından Önemli Bir Gelişme”…

Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan proje ile ilgili ilçenin en önemli turizm destinasyonlarından olacak olan Aksartepe projesi ile ilgili çalışmaların hızlandığını söyledi.

Bir çok yerde projelere devam ettiklerini ancak Aksartepe Proje'sinin turizm açısından da çok önem verdikleri bir proje olduğunu vurgulayan Akcan; "Dolayısıyla halkımızın yanında, ilçemize ziyarete gelen misafirlerimizin de uğrak yeri olacak bu proje için Mesire alanı projesi içerisinde birçok kapalı ve açık oturma alanları, otoparkları, çocuk oyun grupları, yürüyüş yolları ve bisiklet yolları, piknik alanları işlemlerimizi önemsiyoruz. Yol çalışmalarını bitidik. Yarın ihalesi yapılacak olan proje Akyazı’mızın tanıtımına da çok önemli bir katkı sağlayacak. Böylelikle  bu çalışmaların bitiminden sonra Akyazı ve  çevre ilçelerinde görülebileceği manzarasıyla adından söz ettirecektir. Sakarya genelinde gezilecek ve görülecek yerler anlamında bu proje ilçe turizmi açısından önemli bir gelişmedir. Akyazı’nın her geçen gün gelişmesi ve daha yaşanabilir hale gelmesi için çalışmalarımızı artan bir tempo ile devam ettiriyoruz” dedi.

akyazı aksartepe proje ihale
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kandilde camiler dolup taştı
Kandilde camiler dolup taştı
Kar kalınlığı 5 santimetreyi buldu
Kar kalınlığı 5 santimetreyi buldu