Fındık fiyatıyla ilgili flaş açıklama

AK Parti İstanbul Milletvekili Canikli, fındıkta rekolte düşük olduğu için fiyatın 15 liranın üzerinde olacağını tahmin ettiklerini söyledi.

Fındık fiyatıyla ilgili flaş açıklama
Fındık fiyatıyla ilgili flaş açıklama Ali Yıldırım

AK Parti İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli, fındıkta bu yıl rekoltenin az olduğunu ve bu nedenle piyasada fiyat oluşumunun 15 liranın üzerinde olacağını tahmin ettiklerini belirterek, "Üreticimizi hiç bir zaman o güçlü, kuvvetli, finansman desteği olan ithalatçılar adına hareket eden aracılara kesinlikle muhtaç etmeyeceğiz. Bugüne kadar etmedik, bundan sonra da etmeyeceğiz." dedi.

"Fındıkta fiyat 15 liranın üzerinde olacaktır"

Nurettin Canikli, fındık fiyatları hakkındaki tartışmalara da değinerek, belirli çevrelerin fındık fiyatını aşağıya çekmek için spekülasyon yapmaya çalışıldığını, ama bunda başarılı olamayacaklarını söyledi.

Fındığın fiyatının 15 liranın üzerinde olması gerektiğini ve piyasada da bu rakama ulaşılacağını tahmin ettiğini dile getiren Canikli, şunları kaydetti:

"Bazıları bu piyasada oluşacak olan fiyata müdahale ederek aşağıya çekmeye çalışıyorlar. Buna kesinlikle müsaade etmeyeceğiz. Bugüne kadar vermedik, bundan sonra da vermeyeceğiz. Bu yıl rekolte düşük olduğu için fiyatın 15 liranın üzerinde olacağını tahmin ediyoruz. Dolayısıyla üreticilerimiz adımlarını buna göre atsınlar. Üreticimizi hiç bir zaman o güçlü, kuvvetli, finansman desteği olan ithalatçılar adına hareket eden aracılara kesinlikle muhtaç etmeyeceğiz. Bugüne kadar etmedik, bundan sonra da etmeyeceğiz. Onların haklarının ellerinden farklı yöntemlerle alınmasına müsaade etmeyeceğiz."

nurettin canikli fındık fiyat açıklama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kandilde camiler dolup taştı
Kandilde camiler dolup taştı
Kar kalınlığı 5 santimetreyi buldu
Kar kalınlığı 5 santimetreyi buldu