Akyaz'ıda sağlıklı yaşam için yürüdüler

Akyazı İlçe Sağlık Müdürlüğü'nce 'hareketli yaşa sağlıklı kal' sloganıyla yürüyüş düzenlendi.

Akyaz'ıda sağlıklı yaşam için yürüdüler
Akyaz'ıda sağlıklı yaşam için yürüdüler Ali Yıldırım

İlçe Sağlık Müdürlüğü hareketli yaşamı vatandaşlara benimsetmek ve obezite ile mücadele etmek amacıyla  'hareketli yaşa sağlıklı kal' sloganıyla yürüyüş gerçekleştirildi.
 
 Yürüyüşe sağlık çalışanları ve vatandaşların yanı sıra Akyazı Kaymakamı Yakup Güney, İlçe Sağlık Müdürü Gülşah Yılmaz, İl Halk Sağlığı Başkanı Dr. Ali Güven ile ilçe protokolü katıldı. 
 
 Saat 10.30'da Akyazı Sağlık Müdürlüğü önünde başlayan yürüyüş Kenan Sofuoğlu parkında son buldu. 
Yürüyüşün ardından program  Kenan Sofuoğlu parkında devam etti. Burada ki programa Kaymakam Güney, Akyazı belediye Başkanı hasan Akcan, sağlık personeli ve vatandaşlar katıldı. 
 
Programda Akyazı Belediyesi Kickboks sporcuları gösteri yaptı. 
 
Programda konuşan İlçe Sağlık Müdürü Gülşah Yılmaz, hareketsiz yaşamın başta obezite olmak üzere tansiyon gibi hastalıkların önemli etkenlerinden biri olduğunu söyledi. Hareketli yaşamı vatandaşlara benimsetmek ve obezite ile mücadele etmek amacıyla yürüyüşü düzenlediklerini kaydeden Yılmaz, sağlıklı yaşam için yürüyüşün önemli olduğunu dile getirdi. 
 
Kaymakam Yakup Güney ise etkinliğin spor ve yürüme alışkanlığı kazandırılması açısından önemli olduğunu vurguladı. İlçenin yürüyüş ve spor için güzel ortamlara sahip olduğunu anlatan Güney, ilçede spor kültürünün iyi düzeyde olduğunu gözlemlediğini söyledi.

akyazı sağlıklı yaşam yürüyüş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sakaryaspor'dan kongre açıklaması
Sakaryaspor'dan kongre açıklaması
Palu Ailesi davasında sanıktan şok ifadeler
Palu Ailesi davasında sanıktan şok ifadeler