Akyazı belediyesi 5 bin kişilik aşure dağıttı

Akyazı Belediyesi, Muharrem Ayı nedeniyle Gazi Süleyman Paşa Camii önünde 5 bin kişilik aşure dağıttı.

Akyazı belediyesi 5 bin kişilik aşure dağıttı
Akyazı belediyesi 5 bin kişilik aşure dağıttı Ali Yıldırım

Akyazı Belediyesi tarafından Gazi Süleyman Paşa Cami'nin önünde öğlen namazı çıkışı vatandaşlara aşure dağıtıldı.Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, ve belediye meclis üyeleri kazanın başına geçerek vatandaşlara elleriyle aşure dağıttı. 
 
Akyazı Gazi Süleyman paşa camii önündeki aşure dağıtımına Başkan Hasan Akcan, Ak Parti İlçe başkanı Feyzi Bora ve kadın kolları, Belediye Başkan yardımcısı Mehmet Çakmak, belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı. 5 bin kişilik olarak hazırlanan aşure kısa sürede tükendi.
 
Katıldığı etkinlikte vatandaşlara kendi elleri ile aşure ikramında bulunan Akyazı Belediyesi Başkanı Hasan Akcan, "Akyazı Belediyesi tarafından artık gelenekselleşmiş olan ve her yıl mübarek muharrem ayında tekrar ettirilen aşure günümüzü, halkımızın yoğun teveccühü ve katılımıyla bu yılda gerçekleştirmenin birlik ve beraberliğimizi pekiştirmenin mutluluğu içerisindeyiz. Bu mübarek ay da paylaşmanın verdiği sevinç hepimizin gönüllerine yansıdı. Hepimiz aynı yiyeceği paylaştık. Paylaşmak kardeşliktir anlayışı ile bu manevi duyguyu paylaştıkça artan mutluluğu yarabbim tüm Müslümanlara yaşatsın. Tüm halkımızın mübarek muharrem ayı hayırlara vesile olsun” dedi.

akyazı belediyesi aşure dağıtım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sabıkalı kavşağa trafik ışıklı önlem
Sabıkalı kavşağa trafik ışıklı önlem
Kahreden kaza: Ölen eşi için gözyaşı döktü
Kahreden kaza: Ölen eşi için gözyaşı döktü