Ekrem Yüce yeniden Çaykur Genel Müdürü oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bazı kurumlara yaptığı atamalara ilişkin kararlar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Ekrem Yüce yeniden Çaykur Genel Müdürü oldu
Ekrem Yüce yeniden Çaykur Genel Müdürü oldu Ali Yıldırım

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan Cumhurbaşkanı kararına göre, Elektrik Üretim A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanlığına Dr. İzzet Alagöz atandı. ÇAYKUR Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanlığına ise Ekrem Yüce getirildi. 

Söz konusu atamalar 233 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'nin 6'ncı maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanı Kararnamesi'nin 2 ve 3'üncü maddeleri gereğince yapıldı. 

Yüce, daha öncede (2003-2011) Çaykur Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdür görevinde bulunmuştuEkrem Yüce milletvekili aday adayı olmak için ÇAYKUR Genel Müdürlüğü görevinden istifa etmiş ve sonrasında kendi isteğiyle DOKAP (Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı) Başkanlığına atanmıştı. Kaynak: Ekrem Yüce yeniden Çaykur genel müdürü oldu.
EKREM YÜCE KİMDİR ?
1954 yılında Sakarya’nın Geyve İlçesi Çengel Köyü’nde doğdu.İlk ve orta öğrenimini Pamukova’da bitirdi. Lise öğrenimlerini ise Kırklareli Atatürk Lisesi ile Adapazarı İmam-Hatip Okulunu bitirdi. 
Yüksek öğrenimini Erzurum Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Kültür Teknik ve Makine Bölümünde Yüksek Mühendis olarak tamamladı.

çaykur cumhurbaşkanı genel müdür atama Ekrem Yüce
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kahreden kaza: Ölen eşi için gözyaşı döktü
Kahreden kaza: Ölen eşi için gözyaşı döktü
İç kanama durdurulamayınca kurtarılamadı
İç kanama durdurulamayınca kurtarılamadı