KPSS sınavına katılacaklar dikkat

KPSS Ortaöğretim oturumu bugün 40 binada 617 salonda yapılacak yapılacak. Sakarya’da 14 bin 262 kişi sınava katılacak.

KPSS sınavına katılacaklar dikkat
KPSS sınavına katılacaklar dikkat Ali Yıldırım

ÖSYM Sınav Kurulu, kampüste yoğunluk yaşanmaması için alternatif kapıların kullanılmasını istedi. Sınav binalarına saat 10:00’dan sonra aday alınmayacak.

Sakarya ÖSYM Sınav Kurulu, hafta sonu yapılacak olan üniversiteye giriş sınavları için uyarılarda bulundu. ÖSYM İl Sınav Koordinasyon Kurulu, SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan’ın başkanlığında önceki gün toplandı. SAÜ Rektörlük Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıda sınavın huzur ve güven içinde yapılması için alınacak tedbirler görüşüldü. 2018-KPSS (Kamu Personel Seçme Sınavı) Ortaöğretim yarın günü tek oturumda yapılacak. Sınav 7 Ekim Pazar günü 10:15’te başlayacak ve 130 dakika sürecek. Sınav binalarına saat 10:00’dan sonra aday alınmayacak.

GEÇİCİ KİMLİK BELGESİ

Nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, soğuk damga veya fotoğrafı bulunmayan adaylar sınava giremeyecek. Sınava katılabilmelerini sağlamak için sınav kurallarına uygun nüfus cüzdanı edinerek sınava girmeleri gerekiyor. Bu nedenle Adapazarı İlçe Nüfus Müdürlüğü saat 07:00-10:00 saatleri arasında açık olacak. Sınav giriş belgesi ile iki fotoğrafı yanında getiren adaylara ‘Geçici Kimlik Belgesi’ verilecek.

ALTERNATİF GÜZERGAHLAR

Ülke genelinde 1 milyon 184 bin 645 kişi sınava girecek. Sakarya’da 14 bin 262 kişi sınava katılacak. 40 binada 617 salonda yapılacak sınavda bin 748 kişi görev alacak. Sınav yapılacak binaların yakınında sınav süresi boyunca araçların klakson çalınmaması, ambulans ve itfaiye araçlarının sirenlerinin çalışmaması, konvoyların oluşturulmaması, bina hafriyat yıkımlarının engellenmesi gibi gürültünün önlenmesi için her türlü tedbirin alınması sağlanacak. Açıklamada, “Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampusü’nün, Serdivan (Adapazarı), Beşköprü ve Esentepe (E5-İzmit) olmak üzere 3 farklı noktadan girişi bulunmaktadır. Sınav giriş ve çıkışlarında yoğunluk yaşanmaması adına, alternatif giriş ve çıkışların kullanılması önerilmektedir” denildi
 

kpss sakarya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
200 bin TL’lik vurgun yapan sahte savcı tutuklandı
200 bin TL’lik vurgun yapan sahte savcı tutuklandı
İslam kültürünü duvarlara nakşediyor
İslam kültürünü duvarlara nakşediyor