Komşuda 10 lira bizde 12,5 lira

Komşuda 10 lira bizde 12,5 lira

Türkiye genelinde kırmızı et ve tavuğa gelen zamlar vatandaşı balığa yöneltti. Komşuda tanesi 10 liraya satılan palamutlar Sakarya'da 12,5 liraya satılıyor.

Komşuda 10 lira bizde 12,5 lira

Av sezonunun bereketli geçmesi ile balık fiyatlarındaki düşüşlerin de etkisiyle balık tezgahları önündeki müşteri yoğunluğu da arttı. Kocaeli balık halinde gelen vatandaşlar, palamut ve hamsi tezgahlarını sıkça ziyaret eder oldu. 1 kilogramdan fazla gelen palamudun tanesinin ve hamsinin kilosunun 10 liraya satıldığı tezgahlarda, 6 kilograma kadar ulaşabilen torik balığı 50, çinekop 20 TL’den alıcı buluyor.

“10 LİRAYA SATIYORUZ SIRF HALKIMIZ YESİN DİYE”

Balığı tavuğa göre çok ucuza verdiklerine dikkat çeken 30 senelik balıkçı Muhittin Şen, “Fiyatları şu an çok düşük veriyoruz. Küçük kar marjlarında satıyoruz. 13-15 liraya satılan malı 10 liraya satıyoruz. Sırf halkımız yesin diye. Tavukla balık normalde tartışılmaz. Tabi ki balık. Balık daha iyi hem 10 lirayken yensin, daha ucuz” dedi.

Öte yandan bu sene bolluk yaşanana palamut Kocaeli ve Düzce'de tanesi 10 liradan satılırken Sakarya'da 12,5 liradan satılıyor. 

 

kocaeli sakarya plamut
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
http://www.izmiringundemi.com izmir escort
Karasu'da hırsızlık operasyonu: 11 gözaltı
Karasu'da hırsızlık operasyonu: 11 gözaltı
Büyükşehir basket evinde kaybetti
Büyükşehir basket evinde kaybetti