Kırmızıda geçen sürücüye 'drone' şoku

Erenler ilçesi D-100 karayolunda polis tarafından drone'lu trafik uygulamasında ceza yiyen bir sürücü, bilginin drondan geldiğini söyleyerek şaşkınlığını dile getirdi.

Kırmızıda geçen sürücüye 'drone' şoku

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Erenler ilçesi D-100 Karayolu Bekirpaşa mevki'inde drone'lu trafik uygulaması yapıldı. Uygulamada, seyir halinde cep telefonu kullanma, emniyet kemeri kullanmama, hatalı sollama, şerit ihlali, kırmızı ışık ihlali, hatalı U dönüşü gibi kural ihlalleri nedeniyle çok sayıda sürücüye trafik cezası kesildi. Uygulama vatandaşların taktirini kazanırken, kırmızı ışıkta geçtiği gerekçesiyle trafik cezası kesilen Muzaffer Serbest (55), yaptığı kural ihlalinin havadan drone ile tespit edildiğini söyleyerek, "Güzel bir uygulama. Keşke her ihlali tespit etseler. Ben kırmızı ışık ile sarı ışığı karıştırdım, duramadım. Bilgi havadan, drone'dan geldi" diye şaşkınlığını dile getirdi. 

Ekipler, sürücülerin trafik kurallarına hassasiyetle riayet etmelerini hatırlatarak, olumlu sonuçlar aldıkları drone'lu trafik uygulamaların ileri ki tarihlerde de devam edeceğini söylediler. 

sakarya sürücü kırmızı ışık ihlal polis drone tespit ceza
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Liseli gencin kahreden ölümü
Liseli gencin kahreden ölümü
Yenikent yolunda faciadan dönüldü
Yenikent yolunda faciadan dönüldü
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal