FETÖ sanığı polislerin yargılanmasına devam edildi

FETÖ sanığı polislerin yargılanmasına devam edildi

Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) kapsamında haklarında dava açılan, aralarında Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile meslekten ihraç edilenlerin de bulunduğu tutuksuz 29 emniyet mensubunun yargılanmasına devam edildi.

FETÖ sanığı polislerin yargılanmasına devam edildi

Sakarya 4. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, bazı tutuksuz sanıklar ile avukatları ve yakınları katıldı.

Celse arasında gelen belge ve tanık ifadelerinin zapta geçirilmesinin ardından, 6 tanığın ifadesine başvuruldu.

Tanık Ş.Ş, ifadesinde sanıklardan A.G'nin kendisini tanık olarak gösterdiğini söyledi. Sanıklardan bazılarını tanıdığını belirten Ş.Ş, "A.G. ile aynı bölgede çalıştık. FETÖ ile ilgili herhangi bir söylemine şahit olmadım, şüphelendiğim, kuşkulandığım bir şey görmedim." diye konuştu.

Tanık B.K. de sanıklardan bir kısmını tanıdığını kaydetti. Sanık A.G. ile aynı grupta çalıştıklarını aktaran tanık B.K, "Hain darbe gününde Karasu'da rutin uygulamadaydık. Darbe teşebbüsü haberi gelince valiliğe geldik, tedbir aldık. Sanık A.G. de bizimle beraberdi, görevini yaptı, aksatmadı. FETÖ ile iltisaklı bir şey görmedim. FETÖ'yü övücü bir söylemini bulmadım." ifadelerini kullandı.

Tanık Y.S. ise huzurdaki sanıklarla beraber çalışmadığını söyledi. Daha önce şüpheli olarak verdiği ifadesinin doğru olduğunu belirten Y.S, "Ancak bana tanıyıp tanımadığımı sordular. Ben de sanık M.T'yi tanıdığımı söylemiştim. Ben ne kadar hazırlıktaki ifademde sohbetlerde birkaç defa M.A'yı gördüğümü söylemişsem de şimdi hatırlamıyorum. Daha doğrusu ben kendisini bir defa görmüştüm. Diğer sanık ve M.A'nın örgüte yönelik söylemlerine şahit olmadım." ifadelerini kullandı.

Söz verilen bazı sanıklar da gelen belge ve tanık ifadelerinden aleyhe olan hususları kabul etmediklerini, önceki savunmaların tekrar ettiklerini belirtti. Birtakım sanıklar ise haklarındaki bütün delillerin toplandığını belirterek, dosyadan ayrılma talebinde bulundu.

Söz alan sanık avukatları, mahkeme dosyasına giren belgeleri inceleyip beyanda bulunmak için süre istedi.

Görüşünü açıklayan cumhuriyet savcısı, dosyadaki eksikliklerin tamamlanmasını talep etti.

Dosyaya giren belge ile tanık ifadelerini inceleyip beyanda bulunmaları için sanıklar ve avukatlarına süre verilmesini kararlaştıran mahkeme heyeti, duruşmayı 25 Aralık'a erteledi.

sakarya fetö sanık polis dava
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
http://www.izmiringundemi.com izmir escort
Karasu'da hırsızlık operasyonu: 11 gözaltı
Karasu'da hırsızlık operasyonu: 11 gözaltı
Büyükşehir basket evinde kaybetti
Büyükşehir basket evinde kaybetti