FETÖ sanığı avukatların yargılanmasına devam edildi

Sakarya'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında, tutuksuz yargılanan 7 avukat ile bir öğretmen hakkında açılan davanın görülmesine devam edildi.

FETÖ sanığı avukatların yargılanmasına devam edildi
FETÖ sanığı avukatların yargılanmasına devam edildi Ali Yıldırım

Sakarya 4. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, bazı sanıklar, avukatları ve yakınları katıldı.

Celse arasında Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı, İl Emniyet Müdürlüğü ve diğer kurumlardan gelen belgeler okunarak zapta geçirildi.

Görüşünü açıklayan cumhuriyet savcısı, örgütün gizli haberleşme programı "ByLock" haberleşme trafiği ve içeriğinin istenmesi için müzekkere yazılmasını ve eksik hususların tamamlanmasını talep etti.

Söz verilen sanıklar, eksik hususların tamamlanması ve gelen belgeleri inceleyip beyanda bulunmak için süre talebinde bulundu.

Söz alan sanık E.P'nin avukatı, müvekkili hakkında bütün delillerin toplanıp eksik hususların tamamlandığı belirterek, sanığın dosyadan ayrılmasını talep etti.

Diğer sanık avukatları da eksik belgelerin tamamlanması, mahkeme dosyasına giren bilirkişi ve dijital materyal raporu ile tanık ifadesini inceleyip beyanda bulunmak için süre istedi.

Mahkeme heyeti, "ByLock" haberleşme trafiği ve içeriğinin Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığından istenmesi için müzekkere yazılmasını ve bir tanığın ifadesinin talimatla alınmasını kararlaştırarak, gelen belgeleri inceleyip beyanda bulunmaları için sanık ve avukatlara süre verilmesi ve dosyadaki eksik belgelerin tamamlanması için duruşmayı 11 Aralık'a erteledi.

sakarya fetö sanık avukat duruşma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sakaryaspor sezonu açtı
Sakaryaspor sezonu açtı
Selde binlerce tavuk telef oldu
Selde binlerce tavuk telef oldu