Karapürçekli Selim ailesinin dramı

Karapürçek'te 3 yaşındaki kız çocuklarını hidrosefali hastalığı sonucu kaybeden aile, skolyoz hastası diğer kızlarının ameliyatı için yardım bekliyor.

Karapürçekli Selim ailesinin dramı
Karapürçekli Selim ailesinin dramı Ali Yıldırım

Karapürçek ilçesinde yaşayan Yakup ve Hatice Selim çifti, anne karnında "hidrosefali hastalığı" teşhisi konulan 3 yaşındaki kızları Ümmügülsüm'ü geçtiğimiz Ocak ayında kaybetti. Sakaryalıların hayata tutunması için başlatılan yardım kampanyası için seferber olduğu Ümmügülsüm'ü kaybeden Selim ailesi, hayattaki tek kızları 6 yaşındaki Ecrin'in skolyoz hastalığıyla mücadele veriyor. 
 
Doğuştan skolyoz (omurga eğriliği) hastası olan ve fiziki gelişimi yavaş olan ve yürümekte zorluk çeken Ecrin için doktorlar acil ameliyat kararı aldı.
 
60 bin lirayı bulan ameliyat masraflarını karşılama imkanları bulunmayan aile, kendilerine uzanacak yardım elini bekliyor. 
 
Baba Yakup Selim, kızının hastalığı sebebiyle yürüme zorluğu çektiğini söyledi. Kızının acil ameliyat olması gerektiğini belirten Baba Selim; "
Kızıma takılacak medikal malzemenin fiyatı 26 bin lira. Ameliyatın toplam masrafı 60 bin lirayı buluyor. Ben inşaat işçisiyim. Bu parayı karşılama durumum yok. Valilikten yardım için izin alacağız. Hayırseverlerden destek bekliyoruz.

karapürçek selim ailesi çocuk ecrin skolyoz ameliyat yardım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sakaryaspor sezonu açtı
Sakaryaspor sezonu açtı
Selde binlerce tavuk telef oldu
Selde binlerce tavuk telef oldu