Advert

Rektör Sarıbıyık, MYK) üyeliğine seçildi

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Mesleki Yeterlilik Kurumu Yönetim Kurulu (MYK) üyeliğine seçildi.

Rektör Sarıbıyık, MYK) üyeliğine seçildi
Rektör Sarıbıyık, MYK) üyeliğine seçildi Ali Yıldırım

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk,  Mesleki Yeterlilik Kurumunun (MYK) 13. Genel Kurulu'na katıldı. Mesleki yeterliliğin, Türkiye için son dönemlerde en önemli adım ve konu başlıklarından bir tanesi olduğunu belirten Selçuk, gerekli eğitimler verilerek vatandaşların meslek sahibi olmalarını çok önemsediklerini kaydetti. MYK Başkanı Adem Ceylan, “Nitelikli iş gücünün oluşturulması için gerek kamu kurum ve kuruluşlarımız gerekse sosyal taraflarla iş birliğine bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da azami hassasiyetle devam edeceğiz" dedi. 

Eğitim modelleri

Yükseköğretim Kurulu’nu temsilen MYK Yönetim Kurulu üyeliğine seçilen Sakarya Rektör Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık da toplantıyla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Öğrencilerimizin kendi alanlarında bir dönem tam zamanlı iş yeri eğitimi görmesiyle iş dünyasına nitelikli bireyler yetiştirmeye devam ediyoruz. Bakanımızın da işaret ettiği gibi çalışma hayatının ihtiyaç ve beklentilerine yönelik eğitim modellerini uygulamakta ve bu yöndeki misyonumuzu geliştirerek vatanımıza ve vatandaşımıza hizmet etmekteki kararlığımız devam edecektir” dedi. Bir başkan ve 5 üyeden oluşan yönetim kurulu, merkezi yeterlilik ve teknik eğitim alanlarında çalışmalar gerçekleştirecek.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık MYK üyelik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Takla atan otomobilde can pazarı
Takla atan otomobilde can pazarı
Yurt dışına kaçarken yakalanmıştı, hakim karşısına çıktı
Yurt dışına kaçarken yakalanmıştı, hakim karşısına çıktı