Adil Öksüz’ü serbest bırakan hakimler ihraç edildi

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) 2. Dairesi, FETÖ’nün sözde Hava Kuvvetleri İmamı firari Adil Öksüz’ü serbest bırakan hakimler Köksal Çelik ve Çetin Sönmez ile Şemdinli iddianamesini yazan Ferhat Sarıkaya’yı meslekten ihraç etti.

Adil Öksüz’ü serbest bırakan hakimler ihraç edildi
Advert

HSK 2. Dairesi önemli bir gündemle toplandı. Habertürk'ten Fevzi Çakır'ın haberine göre HSK Teftiş Kurulu’ndan dün gelen raporlara istinaden Adil Öksüz’ü serbest bırakan hakimlerin durumu inceledi.

Kurul, rapor doğrultusunda halen açıkta bulunan ve Adil Öksüz’ü serbest bırakan hakim olarak bilinen Köksal Çelik’in meslekten ihracına karar verdi.

Daire ayrıca daha önce FETÖ irtibatı nedeniyle meslekten ihraç edilen ve Adil Öksüz’ün tutukluluğuna itirazı reddeden hakim Çetin Sönmez’i bir kez daha meslekten ihraç etti.

Kurul yine dün tamamlanan rapor doğrultusunda FETÖ kumpası olduğu ortaya çıkan Şemdinli olayına dair iddianameyi yazan savcı Ferhat Sarıkaya eksenli dosyayı da karara bağladı. Daire uzun bir süredir açıkta bulunan Sarıkaya’nın meslekten ihracına karar verdi.


FETÖ İRTİBATINI İTİRAF ETMİŞTİ

Sarıkaya bu iddianame nedeniyle meslekten ihraç edilmiş ancak 2010’da oluşan yeni kurulda görev alan FETÖ'cü üyeler tarafından yeniden mesleğe kabul edilmişti. Sarıkaya, darbe girişiminin ardından FETÖ irtibatını itiraf edince açığa alınmıştı. Sarıkaya meslekten ihraç olduğu dönemde FETÖ’den maddi yardım gördüğünü net olarak söylemişti. Daire, Sarıkaya ile o dönem FETÖ adına görüşen eski FETÖ’cü yargı mensuplarından Burhan Yaz ve Cevat Gül’ün de aynı olay kapsamında meslekten ihracına karar verdi.

fetö adil öksüz serbest hakim ihraç
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İkinci yarıya hazırız
İkinci yarıya hazırız
Dikkat; Bolu Dağı  ağır araçlara kapalı
Dikkat; Bolu Dağı ağır araçlara kapalı
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal