Dişli, “Kaçak yapıyla ilgili tavrımız net”

Adapazarı Belediyesi Kasım ayı meclis toplantısı Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli başkanlığında yapıldı. Mecliste bir ilave gündem maddesi olmak üzere 7 madde görüşüldü.

Dişli, “Kaçak yapıyla ilgili tavrımız net”
Dişli, “Kaçak yapıyla ilgili tavrımız net” Ali Yıldırım

Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli başkanlığında yapılan toplantıda gündem dışı konuşan Selim Özen, Patates Halindeki çöp konteynırı sayılarının arttırılmasını talep etti. AK Parti meclis üyesi Selçuk Başyazıcı Adapazarı Belediyesi’nin kaçak yapılaşmayla ilgili mücadele veren belki de tek belediye olduğuna dikkat çekerek, “Belediye olarak kaçak yapıya hiç tolerans vermedik. Çok sayıda yıkım kararı aldık. İmar barışı sürecini sulandırmak isteyenler olacaktır ama bizde devletin temsilcileri olarak onun için varız. Fırsat vermeyeceğiz” dedi.

DİŞLİ, “TİTİZ DAVRANMALIYIZ”

Meclis üyesi Serkan Kayınoğlu ise 31 Aralık 2018 tarihine kadar uzatılan İmar Barışı sürecinin 31 Aralık 2017 tarihinden önce yapılmış ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı yapıları kapsadığına dikkat çekerek, bu tarihten sonraki yapıların İmar Barışını kapsamadığına dikkat çekerek bu konunun iyi anlaşılması gerektiğini söyledi. Başkan Dişli, kaçak yapılarla ilgili belediye olarak tavırlarının net olduğunu ifade ederek, “Sıkı duralım ve bu tavrımızı net şekilde sürdürelim.İmar Barışı sürecini suistimal etmek isteyenler olacaktır.Bu konuda titiz davranmalıyız ”dedi.

Meclise gelen gündem maddelerinden Güneşler Mahallesi ve Tuzla Mahallesi’nde bulunan bir cami yanında taziye evi kurulması amacıyla istimlâk yapılması konusunda Sakarya Büyükşehir Belediyesi meclisine yetki verildi.

Adapazarı Belediyesi kaçak yapı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sakaryaspor sezonu açtı
Sakaryaspor sezonu açtı
Selde binlerce tavuk telef oldu
Selde binlerce tavuk telef oldu