Bedelli askerlik yerleri ve tarihleri açıklandı

Bedelli askerlikle ilişkin celp ve sevk tarihleri www.turkiye.gov.tr adresinden açıklandı.

Bedelli askerlik yerleri ve tarihleri açıklandı
Bedelli askerlik yerleri ve tarihleri açıklandı Ali Yıldırım

Bedelli askerlik başvurusu yapanlar merakla celp döneminin açıklanmasını bekliyordu ve son dakika haberi ile bedelli askerlik celp ve sevk tarihleri açıklandı. Bedelli askerlik celp ve sevk tarihleri açıklandı. E-Devlet üzerinden açıklanan bedelli askerlik yerleri için yüz binlerce kişi internete akın etti.  Bedelli askerlik için başvuran tüm yükümlülerin askerlik yapacakları yerler ve tarihler açıklandı. 

Celp tarihleri açıklama ekranında aşağıdaki uyarılar belirtildi…

1. Temel eğitime sevk edilecek yükümlülerden yoklaması olmayanlar yoklamalarını sevkleri öncesinde yaptırmaları gerekmektedir. Yoklamasını yaptırmış olsa dahi rahatsızlığını beyan eden yükümlüler muayene için tekrar askerlik şubelerine müracaat edebileceklerdir.

2. Birliklerine planlanan zamanda katılmayan yükümlülere 1111 sayılı Askerlik Kanunu 47'nci maddesinde belirtilen hususlar haricinde işlem tesis edilmeyecek, bu yükümlüler kapsam dışı kalabileceklerdir.

Celp dönemleri ilan edilen yükümlülerin yoklamalarını celp dönemleri için belirlenen ve e-Devlet’te kişisel olarak belirtilen yoklama tarihine kadar tamamlaması gerekecek. Gerekli işlemlerini süresi içerisinde tamamlamayan yükümlüler bedelli askerlik kapsamı dışına çıkartılacak.


Milli Savunma Bakanlığınca belirlenen celp dönemleri Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu ve ulusal yayın yapan radyo ve televizyon kanalları ile “www.asal.msb.gov.tr” adresinden duyurulacak. Yapılacak duyuru Askerlik Kanunu’nun 25 ve 45’inci maddeleri gereği yükümlülere tebliğ mahiyetinde olacak.

bedelli asketlik celp sevk tarihi açıklama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sabıkalı kavşağa trafik ışıklı önlem
Sabıkalı kavşağa trafik ışıklı önlem
Kahreden kaza: Ölen eşi için gözyaşı döktü
Kahreden kaza: Ölen eşi için gözyaşı döktü