EĞİTİM
Giriş Tarihi : 23-11-2018 15:35   Güncelleme : 23-11-2018 15:35

İki uygulamalı bilimler üniversitesi iş birliği yaptıv

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) ile Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (ISUBU) arasında bilimsel çalışmalar ve eğitim-öğretim konularını kapsayan sözleşme imzalandı.

İki uygulamalı bilimler üniversitesi iş birliği yaptıv

Türkiye’nin yeni kurulan ve uygulamaya yönelik eğitim misyonuyla toplumun ve iş dünyasının ihtiyaçlarına yönelik nitelikli bireyler yetiştirmeyi amaçlayan iki üniversiteden iş birliği alanında anlaşma sağlandı. 

Sözleşme Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık ile Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Diler tarafından Yükseköğretim Kurulu’nda (YÖK) imzalandı. Sözleşmeye göre taraflar araştırma projelerinin geliştirilmesi ve uygulanması hususunda ortak çalışmalar gerçekleştirebilecek, her iki üniversitenin akademisyenleri karşılıklı mutabakatla bilimsel çalışmalara yönelik laboratuvar hizmetlerinden faydalanabilecekler, akademik değişime tabi olan kişiler, öğretim üyeleri, araştırma görevlileri, okutmanlar belli yükümlülükleri yerine getirerek değişim gerçekleştirebilecekler. Sözleşmede aynı zamanda öğrenci değişimlerinin de önü açıldı. Rektörler, sözleşmenin iki üniversiteye hayırlı olması dileklerinde bulunarak işbirliğinin arttırılarak devam edeceği vurgusunda bulundular.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Muhteşem geri dönüş!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Vali fabrikaları gezdi
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA