Karnabahar hasadı başlandı

Bilecik'te bu yıl 2 bin ton üzerinde bir rekolte beklenen karnabaharın hasadı başladı.

Karnabahar hasadı başlandı
Karnabahar hasadı başlandı Ali Yıldırım

Özellikle merkeze bağlı Yeniköy köyünde üretilen karnabahar, başta İstanbul olmak üzere Düzce, Adapazarı ve İzmit’e gönderiliyor. Karnabahar tarlalarında hasat yapan çiftçileri ziyaret eden Bilecik İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Necmettin Yoldaş, Bilecik’in iklim şartları ve toprak yapısı dolayısıyla kış sebzelerinin üretimi için de çok uygun olduğunu belirtti.

Yoldaş, "Yeniköy’de karnabahar üretimi yapan çiftçinin sorunları ve talepleri yerinde dinlendik. Üreticinin daima yanındayız ve her zaman gerekli desteği veriyoruz. Çiftçilerle hep birlikte hareket ederek, mevcut potansiyeli daha iyi seviyelere çıkarmak için çalışıyoruz. Bu yıl Bilecik genelinde 2 bin tonun üzerinde karnabahar hasadı bekliyoruz. Bu hasat başta İstanbul olmak üzere Düzce, Adapazarı ve İzmit’e gönderiliyor. Bu rakamda Türkiye'de karnabahar pazarının büyük bir bölümünü karşılıyor" dedi. 
Öte yandan tarlasında hasat yapan çiftçiler ise uzun yıllar karnabahar üretiminden para kazandıklarını aktararak ziyaretinden dolayı İl Müdürü Yoldaş’a kendilerine teşekkür ettiler. 

bilecik karnabahar hasat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kahreden kaza: Ölen eşi için gözyaşı döktü
Kahreden kaza: Ölen eşi için gözyaşı döktü
İç kanama durdurulamayınca kurtarılamadı
İç kanama durdurulamayınca kurtarılamadı