Öğrenci ve öğretmenlere Okul Geçidi Görevlisi Eğitimi verildi

Akyazı İlçe Emniyet Müdürlüğü'nce öğrenci ve öğretmenlere “Okul Geçidi Görevlisi Eğitimi” verildi.

Öğrenci ve öğretmenlere Okul Geçidi Görevlisi Eğitimi verildi
Öğrenci ve öğretmenlere Okul Geçidi Görevlisi Eğitimi verildi Ali Yıldırım

İlçe Emniyet Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığının talimatı doğrultusunda 2018-2019 eğitim öğretim yılında alınan trafik tedbirleri kapsamında okul önlerinde yaşanması muhtemel trafik kazalarının önlenmesi amacıyla “Okul Geçidi Görevlisi Eğitimi” programı düzenledi.

Akyazı Öğretmenevi´nde yapılan “Okul Geçidi Görevlisi Eğitimi” programında öğrenci ve öğretmenlere trafik kuralları, trafik işaret, levha ve cihazları, trafiğin sevk ve idaresinde dikkat edilecek usul ve esaslar, taşıtların durdurulması ile yönlendirilmesi sırasında dikkat edilmesi gerek emniyet tedbirleri teorik olarak anlatıldı.

Uygulamalı eğitim sırasında, geçit görevlisinin vereceği işaret ve yön tayini esasları, görevlinin okul önlerinde veya geçitlerde kendi can güvenliğinin korunması amacıyla bulunabileceği yer ve noktalar gösterildi.

Ayrıca ölümlü ve yaralamalı trafik kazalarının azaltılması ve trafik güvenliği konusunda farkındalığın oluşturulması için uygulamaya konulan “Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük Kampanyası”,  “Okul Geçidi Görevlisi Eğitimi” ile birleştirildi.

akyazı öğrenci öğretmen Okul Geçidi Görevlisi Eğitimi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şebekeyi yenilemek için arılarla mücadele ettiler
Şebekeyi yenilemek için arılarla mücadele ettiler
Sabıkalı kavşağa trafik ışıklı önlem
Sabıkalı kavşağa trafik ışıklı önlem