Kadınlardan tren eylemi

CHP’li bir grup kadın Adapazarı tren garında yaptıkları basın açıklamasıyla, Ada treninin yeniden seferlere başlamasını istedi.

Kadınlardan tren eylemi
Kadınlardan tren eylemi Ali Yıldırım
CHP Kadın Kolları Başkanı Azize Çeroğlu, gar binası önünde toplanan kadınlar adına basın açıklaması yaparak, Ada treninin neden Adapazarı’na girmediğini sorarak, yetkililerden cevap beklediklerini ifade etti. 
 
6 haftadır Ada treninin yeniden gara gelmesi için toplandıklarını dile getiren Çeroğlu, “İşçiler, emekçiler, esnaf ve öğrenciler daha ekonomik, daha konforlu ulaşım hakkına kavuşuncaya kadar buradayız, gar önündeyiz. Tüm dünyada toplu taşıma anlamında raylı sistem teşvik ediliyorken, Vagon fabrikası olan şehrimizin 120 yıllık Adapazarı garına trenimiz neden gelmiyor? Açıklaması şehir trafiğine engelmiş. Hadi canım sende! Konunun asıl muhatabı TCDD bütün altyapıyı hazırlayacağını söylüyor. Buradan iktidar partisi yöneticilerine yeniden sesleniyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanım ses verin lütfen. İlimizi, ilçemizi yönetmeye talip olan siyasi partilere yeniden sesleniyoruz. Ada trenini önemseyen bizler inandırıcılığınız adına bu meydana gelerek halka bu sorunun çözüm yollarını anlatınız. Anlatınız ki; Ada trenini sadece ulaşım aracı olarak görmeyen ve kentimizin tarihi ile bağlantısının kopmasını istemeyen ve garın ranta teslim edilmeyeceğini düşünen bizler, siyaset üstü gördüğümüz bu olayda sizinle yan yana olalım” dedi.
 
 
 
 
 
 
sakarya chp kadın kolları adapazarı garı ada treni açıklama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Suç makinesi tutuklandı
Suç makinesi tutuklandı
Gerçeği aratmayan kaza tatbikatı
Gerçeği aratmayan kaza tatbikatı