Gar Meydanı'nda Tank Palet protestosu

Adapazarı Gar Meydanı'nda toplanan yüzlerce işçi, tank palet fabrikasının özelleştirme kapsamına alınmasını protesto etti.

Gar Meydanı'nda Tank Palet protestosu
Gar Meydanı'nda Tank Palet protestosu Ali Yıldırım
Gar Meydanı'nda bir araya gelen yüzlerce işçi, tank palet olarak adlandırılan 1. Ana Bakım Fabrika'nın özelleştirilme kapsamına alınmasına tepki gösterdi.
Protestoya MHP Sakarya Milletvekili Levent Bülbül, CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, İyi Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, Harb-İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Yaşar Yavuz ve Türk-İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Cemal Yaman da katıldı.
 
Harb-İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Yavuz,  savunma sanayisinde, tüm birliklerin paletli ihtiyaçlarının fabrika tarafından karşılandığını söyledi.
Fabrikanın M-48, M-52, Leopar T1 ve Leopar T2 tanklarının modernizasyonunu yaptığını vurgulayan Yavuz; "2002 yılında Fırtına obüsleri imalata başlandı. 2011 yılında 281 adet Fırtına obüsü üretildi.Fırtına obüsü, şu anda Altay tankından çok daha üst düzey donanıma sahip bir teknolojiyle donatılmıştır" diye konuştu.
 
Fabrikanın özelleştirme kapsamına alınmasını kınadıklarını ifade eden Yavuz; "Sakaryalılar tarafından para toplanıp hibe edilen bu arazilerin özel şahıslara verilmesine şiddetle karşı olduğumuzu ifade ediyorum. Biz Altay tankını üretmek adına tüm hazırlıklarımızı yapmışken hiç tecrübesi olmayan bu işten anlamayan ve alakası olmayan birilerine bu fabrikayı vermek ne kadar doğrudur" dedi. 
adapazarı tank palet özelleştirme işçi protesto
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sakaryaspor'dan kongre açıklaması
Sakaryaspor'dan kongre açıklaması
Palu Ailesi davasında sanıktan şok ifadeler
Palu Ailesi davasında sanıktan şok ifadeler