4 ilçeye rüzgar türbini kuruluyor

Bir enerji firması tarafından Akyazı, Karapürçek, Geyve ve Taraklı'da elektrik üretimi için kurulacak rüzgar türbini projesinin ÇED raporu halkın görüşüne açıldı.

4 ilçeye rüzgar türbini kuruluyor
4 ilçeye rüzgar türbini kuruluyor Ali Yıldırım

Akyazı, Karapürçek, Geyve ve Taraklı sınırları içinde Sonses Enerji tarafından yapılması planlanan Zonguldak RES projesi (120 MWm/120 MWe) ile ilgili Bakanlığa sunulan ÇED raporu  İnceleme ve Değerlendirme Komisyonu'nca yeterli bulunup nihai kabul edildi. 

Çevresel Etki Değerlendirme süreci başlayan projeyle ilgili Çevresel Etki Değerlendirmesi Başvuru Dosyası halkın görüşüne açıldı.
Komisyonun sonuçlandırdığı Çevresel Etki Değerlendirme Raporu halkın görüş ve önerilerini almak üzere Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nde ve Bakanlıkta görüşe açıldı. 

Bakanlıkça projeyle ilgili karar alma sürecinde halkın görüşleri dikkate alınacak.

Bakanlık halktan gelen görüşler ışığında rapor içeriğinde gerekli eksikliklerin tamamlanmasını, ek çalışmalar yapılmasını ya da İnceleme Değerlendirme Komisyonunun yeniden toplanmasını isteyebilecek. 

Nihai olarak kabul edilen Çevresel Etki Değerlendirmesi Raporu'na ilişkin görüş ve öneriler için 10 gün içerisinde Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerine veya Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na müracaat edilebilecek. 

akyazı karapürçek geyve taraklı rüzgar türbini çed raporu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şehirde bu olaylar oldu
Şehirde bu olaylar oldu
SUBÜ’ye 5 bin 936 kontenjan verildi
SUBÜ’ye 5 bin 936 kontenjan verildi