Küçücek Deresinde çevre felaketi

Akyazı Küçücek Deresi'nde suyun rengi atıklar nedeniyle beyaza döndü.

Küçücek Deresinde çevre felaketi
Küçücek Deresinde çevre felaketi Ali Yıldırım

Küçücek Deresi'nin rengi atıklar sonucu beyaza döndü. Sabah deredeki kirliliği fark eden bir vatandaş durumu Akbalık mahalle Muhtarı Rüstem Bilgi'ye bildirdi.
 
Muhtarın ihbarı üzerine Çevre Şehircilik Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Şube Müdürlüğü ve jandarma ekipleri derede inceleme yaptı. Dereden incelenmek üzere su numunesi alındı.
 
Muhtar Rüstem Bilgi, Akyazı Haber'e yaptığı açıklamada, dereye atığın bir fabrika tarafından boşaltılmış olabileceğini ileri sürdü. Dereden hayvanların su içtiğini anlatan Bilgi; "Bölgede bir çok fabrika var. Dere bembeyaz köpük şeklinde akıyor. Yazık hayvanlar bu dereden su içiyor. Buradan hayvan su içerse ne olur? Sorumlular hakkında gereğinin yapılacağını dşünüyorum. Vatandaşlarımız duyarsız kalmasınlar" dedi.
 
"DERE BİZİM HERŞEYİMİZ"
 
"Bu dere bizim herşeyimiz" diyen Bilgi, sözlerine şöyle devam etti; "Burada çocukluğumuz geçti.  Bu derede insanlarımız balık tutuyordu.  Hala balık tutmaya çalışıyorlar.  Derenin halini görüyorsunuz. Fabrika yöneticilerine sesleniyorum.  Arıtmalarınızdan suları geçirin, böyle dereye salmayın. Lütfen değerlerimize sahip çıkalım.  Bunun ne olduğunu tespit  ettireceğiz. İnşallah  devletimizin gereğini yapacağına inanıyorum."

akyazı küçücek deresi kirlilik su beyaz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sakaryaspor'dan kongre açıklaması
Sakaryaspor'dan kongre açıklaması
Palu Ailesi davasında sanıktan şok ifadeler
Palu Ailesi davasında sanıktan şok ifadeler