Jandarmanın 2018 asayiş raporu açıklandı

Sakarya'da jandarmanın 2018 yılında gerçekleştirdiği çalışmaların raporu açıklandı.

Jandarmanın 2018 asayiş raporu açıklandı
Jandarmanın 2018 asayiş raporu açıklandı Ali Yıldırım

Rapora göre, 2018 yılında UYAP’ da yakalama kaydı bulunan 3 bin 886 kişi yakalanarak mahkeme önüne çıkarttıldı Bu kişilerden  843'ü tutuklandı. 

Jandarmanın Sakarya’yı güven ve huzurlu bir şehir haline getirmek için kendisine ait sorumluluk bölgesinde gerçekleştirmiş olduğu operasyonlar 2018 yılında bir önceki yıla göre sorgulama oranında yüzde 68, yakalama oranında ise yüzde 87 artış gösterdi. 

Geçen yıl jandarmanın gerçekleştirdiği uygulamalarda 577 bin 733 şahıs sorgulandı. Yakalaması olan 3 bin 886 kişi mahkeme önüne çıkartıldı. 
“Kasten İnsan Öldürme”, “Tasarlayarak Öldürme”,  “Özel Hayata İlişkin Görüntü ve Sesleri İfşa Etmek“, “Silahla Yağma”, “Terör Örgütüne Üyelik", "Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Satın Almak, Kabul Etmek, Bulundurmak ve Kullanmak", “Ruhsatsız Ateşli Silahlarla Mermileri Satın Alma veya Taşıma veya Bulundurmak", “ Uyuşturucu Madde Ticareti” gibi çok çeşitli suçlardan aranan 843 kişi çıkarıldıkları mahkemeler tarafından tutuklanarak cezaevlerine gönderildi.

Jandarma operasyonlarında ayrıca ruhsatsız ve yasadışı olarak elde edildikleri tespit edilen; “146 Adet Tabanca (71 Adedi kurusıkı), “1 Adet Kalaşnikof Piyade Tüfeği, “101 Adet Av Tüfeği, “2.412 adet çeşitli çap ve büyüklükte mühimmat, “39 Adet Kesici ve Delici Alet” ele geçirildi.

"HIRSIZLIKLARDA AZALMA"

Ayrıca 2018 yılı boyunca 360 bin 25 adet aracın sorgusu yapıldı. Bu araçlardan 5 bin 732'si trafikten men edildi.

Sakarya İl Jandarma Komutanı Albay Cengiz Yiğit, emniyet ve asayişinden sorumlu oldukları bölgelerde aldıkları tedbirler neticesinde bir önceki yıla göre 2018 yılında hırsızlık olaylarında yüzde 11, hayvan hırsızlıklarında ise yüzde 36 oranında azalma yaşandığını belirterek; "Ayrıca 2018 yılında bölgemizde meydana gelen cinayet vakalarında faili yakalanmayan, aydınlatılmamış suç bulunmamaktadır. Yapılan her şey yaşanabilir, huzurlu bir Sakarya için olduğunu bildiren Albay Yiğit, Jandarmanın suçlularla olan mücadelelerinin hız kesmeden 2019 yılında da artarak devam edecek" dedi.

 

sakarya jandarma 2018 asayiş trafik rapor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sakaryaspor'dan kongre açıklaması
Sakaryaspor'dan kongre açıklaması
Palu Ailesi davasında sanıktan şok ifadeler
Palu Ailesi davasında sanıktan şok ifadeler