Sarıkamış Şehitleri anısına özel gösterim

Sarıkamış Şehitleri, Akyazı Belediyesi Tiyatro Topluluğu'nca sergilenen "Sarıkamış-1914 Beyaz Ölüm Kar Çiçekleri" adlı oyunla anıldı.

Sarıkamış Şehitleri anısına özel gösterim
Sarıkamış Şehitleri anısına özel gösterim Ali Yıldırım

Akyazı Belediyesi Tiyatro Topluluğu, Sarıkamış Şehitleri'ni Anma Etkinlikleri kapsamında özel oyun sergiledi. 
 
Akyazı Sosyal Gelişim Merkezi'nde sergilenen "Sarıkamış-1914 Beyaz Ölüm Kar Çiçekleri" oyununda Sarıkamış şehitlerinin kahramansı destanını anlatıldı.
 
Tiyatro oyunu izleyenler tarafından ayakta alkışlandı.
 
Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, tiyatro topluluğu öğrencilerine ve katılımcılarına teşekkür ederek; "Akyazı Belediyesi'nce gerek Bilgi ve Kültür Evimiz, gerek 11 branştaki spor kurslarımız ve takımlarımıza, gerekse bu akşam da hepberaber izlediğimiz tiyatro eğitimlerimizle gençlerimizi kötü alışkanlıklardan korumak ve güzel, faydalı sosyal alışkanlıklar kazandırmaya çalışıyoruz. Tabi bu çalışmaları yaparken aynı zamanda gençlerimizi milli ve manevi duygularla yetiştirmeye gayret ediyor ecdadını tanıyan tarihini bilen bir gençlik hayal ediyoruz. Bu gece rollerinin hakkını vererek oynayan öğrencilerimize teşekkür ediyorum" dedi.
 
Program sonunda Başkan Hasan Akcan, "Sarıkamış 1914 Beyaz Ölüm Kar Çiçekleri" adlı tiyatro oyununun yazarı Akyazı Öğretmen Evi Müdürü Fatih Yılmaz' a desteklerinden dolayı plaket verdi.

Akyazı Belediyesi Tiyatro Topluluğu Sarıkamış Şehitleri tiyatro oyunu arıkamış-1914 Beyaz Ölüm Kar Çiçekleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Suç makinesi tutuklandı
Suç makinesi tutuklandı
Gerçeği aratmayan kaza tatbikatı
Gerçeği aratmayan kaza tatbikatı