Akyazı'ya Sera OSB geliyor

SATSO Başkanı Akgün Altuğ, Akyazı’da Sera Organize Sanayi Bölgesi (OSB) kurmak için çalışmalara başladıklarını açıkladı.

Akyazı'ya Sera OSB geliyor
Advert

Haberlisin.com'da yer alan habere göre, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Akgün Altuğ, Akyazı İlçesi’nde bin 170 metrelerde 70 derece sıcaklığında jeotermal su bulunduğunu ve bu suyu avantaja dönüştürmek için çalışma başlattıklarını kaydetti.

Altuğ; “Bu suyu değerlendirme anlamında suyun bulunduğu bölgelerde Akyazı Belediyesi, Akyazı Ticaret ve Sanayi Orası, Akyazı Ticaret Borsası ile biz SATSO ve Sakarya Borsası’nı da bu işin içine alarak bir Sera OSB düşünüyoruz. Bununla ilgili görüşmelerimizi yaptık. Ekiplerimiz çalışıyor. Bu Akyazı için, bölgemiz için dok doğru ve çok ciddi bir proje olacak” ifadelerine yer verdi.

Altuğ, Akyazı’ya kurulacak olan Sera OSB için en az 5-10 yıllık bir süreç gerektiğini dile getirerek; “Genelde OSB’lerin kurulum süreci geçmişe baktığımızda 15-20 yılı buluyor. Örneğin biz 1. OSB’yi 20 yılda hayata geçirmişiz. Ama bugün bu süreç daha kısaldı. Bunun doğru bir proje olduğunu biliyoruz, buda işi çabuklaştıracaktır” diye konuştu.

akyazı jeotermal sera osb satso
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SEDAŞ’ın kar ve buz yükü ile mücadelesi
SEDAŞ’ın kar ve buz yükü ile mücadelesi
Uyuşturucu tacirinin evine baskın
Uyuşturucu tacirinin evine baskın
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal