Büyükşehir ulaşım sınıfta kaldı

Sakarya'da buzlanma ve arızalar nedeniyle belediye otobüslerinin seferlerinde aksamalar yaşandı. İşlerine geciken vatandaşlar, tuzlama çalışmalarının yeterli şekilde yapılmamasına tepki gösterdi.

Büyükşehir ulaşım sınıfta kaldı
Büyükşehir ulaşım sınıfta kaldı Ali Yıldırım

Şehirde kar yağışının ardından gece saatlerinde sıcaklığın sıfırın altına düşmesiyle birlikte buzlanma meydana geldi. Büyükşehir ve ilçe belediyeleri sorumluluk sahalarında gece tuzlama çalışması yaptı. Ancak bir çok noktada toplu ulaşımda aksamalar yaşandı. 

Serdivan Beşköprü ile SAÜ Kampüsü arasındaki bağlantı yolunda tuzlama çalışması yapılmaması nedeniyle belediye otobüsleri SAÜ Kampüsü'ne çıkamadı. Yolcular buz tutan yolda yaya olarak Kampüse ulaşmak zorunda kaldı. 

Öte yandan Korucuk hattında çalışan bir belediye otobüsü de araçta çıkan arıza nedeniyle yolda kaldı. Yolcular, başka bir otobüsle yoluna devam etti. 

Camili seferi yapan bir belediye otobüsü de Orta Garaj'da arıza yaptı. Değişik güzergahlarda çalışan belediye otobüslerinin buzlanma ve arızalar nedeniyle seferlerini yapamaması vatandaşları mağdur etti. 

Belediye otobüs seferlerini düzenleyen görevliler ile tuzlama çalışması yapan Büyükşehir ve ilçe belediyelerindeki karla mücadele ekipleri arasında kordinasyonun sağlanamaması ve arızalı araçların yerine yeterli sayıda yedek araç bulundurulmamasına vatandaşlar tepki gösterdi. 

sakarya toplu ulaşım belediye otobüsü kar tuzlama buzlanma sefer aksama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Turhan TÜVASAŞ Gövde Üretim Fabrikasını açtı
Bakan Turhan TÜVASAŞ Gövde Üretim Fabrikasını açtı
Sendika başkanının vurulması davasında 10 tanık dinlendi
Sendika başkanının vurulması davasında 10 tanık dinlendi