Sakarya'da fırtına yıkıp geçti

Sakarya'da gece etkisini artıran kuvvetli fırtına çatıları uçurdu, ağaçları devirdi.

Sakarya'da fırtına yıkıp geçti
Sakarya'da fırtına yıkıp geçti Ali Yıldırım

Şehir genelinde etkili olan kuvvetli fırtına yaşamı olumsuz etkiledi. Fırtına nedeniyle evlerin çatısı uçtu.  Ağaçlar köklerinden sökülüp devrildi. Reklam panoları ve tabelalar yerlerinden koparak çevreye saçıldı. 

Fırtına Akyazı'da da etkili oldu. İlçe genelinde pek çok ağaç devrildi.  Ömercikler Mahallesi Kapalı Pazar Yeri arkasındaki bir evin çatısı uçtu. Sosyal Güvenlik Kurumu Akyazı Müdürlüğü'nün metal çatısının bir bölümü uçarak zarar gördü. Gazi Süleymanpaşa Camii'nin bahçesindeki tente devrildi. 

Konuralp Mahallesi'ndeki Kız Meslek Lisesi'nin bahçesindeki büyük ağaç fırtınaya dayanamayıp kaldırıma ve yola devrildi. Ağacın devrilmesi sırasında yoldan geçen kimsenin olmaması faciayı önledi. 

İtfaiye ekipleri, gece boyunca gelen ihbarlara yetişmeye çalıştı.  Devrilen ağaçlar, itfaiye ekiplerince kesilerek kaldırıldı. 

Sapanca'da fırtınanın devirdiği bir ağaç otomobilin üzerine düştü. Kçkünden sökülen bir ağaç aydınlatma direğini de yıkarak kamyonetin üzerine düştü. Araçlarda maddi hasar oluştu. 

 

SAKARYA FIRTINA AĞAÇ DEVRİLME ÇATI UÇMA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Turhan TÜVASAŞ Gövde Üretim Fabrikasını açtı
Bakan Turhan TÜVASAŞ Gövde Üretim Fabrikasını açtı
Sendika başkanının vurulması davasında 10 tanık dinlendi
Sendika başkanının vurulması davasında 10 tanık dinlendi