Cenazelerini ormana gömüyorlar!

Akyazı'da mezarlıkları Ballıkaya Barajı içinde kalan Durmuşlar Mahallesi'nde cenazeler, tahsis edilen ormanlık alana gömülüyor. Mezarlık alt yapısı için Büyükşehir Belediyesi'nin ihalesini bekliyor.

Cenazelerini ormana gömüyorlar!
Cenazelerini ormana gömüyorlar! Ali Yıldırım

Durmuşlar Mahallesi'nde vatandaşlar bir mezarlarının baraj suyu içinde diğer mezarlarının da güzergah değişikliği yapılan karayolunun altında kalacak olması nedeniyle cenazelerini tahsis edilen ancak hiç bir alt yapısı olmayan ormanlık alan içine defnediyor.

Eski mezarlıklardaki 150 civarındaki mezarlarında taşınmadığını anlatan vatandaşlar; "Eski mezarlığımız Ballıkaya Barajı nedeniyle su altında kalacak. Eski Samanpazarının mezarlığı da baraj nedeniyle karayolunun güzergahının değişmesiyle beraber yolun altında kalacak. Bize mezarlık olarak ormana ait bir yeri tahsis ettiler. Ağaçlar kesildi. Ancak alt yapı yok." dedi.

Yolu dahi olmayan ormanlık alandaki mezarlığa kış günü cenazelerini çamur içinde kalarak defin ettiklerini anlatan vatandaşlar; "Yeni mezarlık şu an defin için hiç müsait değil. Ancak başka çare yok. Şimdiye kadar 5 cenaze defin edildi. Alt yapı yok. Hiç bir şey yok. Eski mezarlarında taşınması lazım. Büyükşehir ile görüşüldü. "Seçimden sonra ihalaye vereceğiz" dediler. Bu arada mağdur oluyoruz" diyerek tepkilerini dile getirdi.

 

akyazı ballıkaya barajı durmuşlar mahallesi mezarlık orman
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şehirde bu olaylar oldu
Şehirde bu olaylar oldu
SUBÜ’ye 5 bin 936 kontenjan verildi
SUBÜ’ye 5 bin 936 kontenjan verildi