Akyazı'da büyük heyelan

Akyazı Taşburun'da yağış nedeniyle oluşan heyelan büyük korkuya neden oldu. 150 hanelik mahallenin yolu heyelanla yok oldu.

Akyazı'da büyük heyelan
Akyazı'da büyük heyelan Ali Yıldırım

Taşburun Mahallesinde gece yarısı yağış nedeniyle büyük toprak kayması meydana geldi. Mahallenin bir bölümüne ulaşımın sağlandığı yol da heyelanlar birlikte kaydı.
 
Heyelan nedeniyle bir evin ahırının yarısı boşlukta kaldı. Aynı noktada 1995 yılında da büyük bir heyelanın yaşandığı, ardından dönemin Köy Hizmetleri Müdürlüğü'nce bölgede çalışma yapılarak yolun yeniden yapıldığı belirtildi.
 
Dün gece yaşanan heyelandan bir hafta önce mahalleli toprak kaymasını önlemek için künkler yerleştirdi. Ancak bu önleme rağmen heyelan yaşandı.
 
Mahalle sakinlerinden Mehmet Sakallıoğlu, Akyazı Haber'e yaptığı açıklamada, sabah namazına kalktığında heyelanı gördüğünü ifade ederek; "Sabah namazına kalktığımda baktım gitmiş. Yapacak bir şey yok. Önlem alınsın" dedi.
 
Taşburun Mahallesi Muhtarı Fethi Kılıçoğlu da 150 hanelik mahallenin yolunun heyelanla birlikte yok olduğunu kaydederek; "Heyelan olan yer 1995 yılında bir heyelan gördü. O zamanın Valisi buraya gelip baktı. Ankara'dan bir jeoloji mühendisi gelip baktı buraya. Buranın tehlikeli olduğu bildirildi. Ama hiç bir önlem alınmadı. Tekrar bu heyelan meydana geldi. Buraya acilen bir önlem alınmasını istiyoruz. 150 hanelik mahallenin iç yolu kapalı." diye konuştu.

akyazı taşburun yağış heyelan yol kapanma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Varank Ferizli'de fabrika açılışını yaptı
Bakan Varank Ferizli'de fabrika açılışını yaptı
Yurt dışına kaçarken yakalanmıştı; İşte istenen ceza
Yurt dışına kaçarken yakalanmıştı; İşte istenen ceza