Üç ilçeye daha rüzgar santrali geliyor

Özel bir firma tarafından Sapanca, Geyve ve Pamukova ilçelerine Rüzgar Enerji Santrali (RES) kurulacak. RES için ÇED raporu verildi.

Üç ilçeye daha rüzgar santrali geliyor
Üç ilçeye daha rüzgar santrali geliyor

Sapanca İlçesi Şükriye, İkramiye, Erdemli, Memnuniye ve Nuruosmaniye, Pamukova İlçesi Kazimiye, Eskiyayla ve Şahmelek, Geyve İlçesi Melekşesolak, Melekşeoruç, Karaçam, Doğançay ve Akıncı Mahalleleri sınırları içerisinde 30 adet Rüzgar Enerji Santrali (RES) kurulacak.


105 MİLYON KWH ELEKTRİK ÜRETİLECEK

Proje kapsamında yıllık 105.000.000,00 kWh elektrik enerjisi üretilmesi ve tesisin inşaat-çevre düzenlemesi ve montaj işlemlerinde (inşaat aşamasında) 30 kişi, işletme aşamasında ise her vardiyada 8 kişi olmak üzere toplam 4 vardiyada 32 personelin çalışması planlanıyor. 

720 GÜNDE TAMAMLANACAK

İnşaat - çevre düzenlemesi - montaj aşamasında 720 gün boyunca günde 8 saat çalışma yapılacak olup; işletme aşamasında ise günde 24 saat ve yılda 365 gün çalışma yapılacak.

Akyazı, Karapürçek ve Taraklı ilçelerine de başka bir firma tarafından 34 adet RES kurulacak. Yeni projeyle birlikte RES'in kurulacağı ilçe sayısı 6'ya yükseldi. 

geyve sapanca pamukova res proje çed
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Estasy operasyonu
Estasy operasyonu
Ahmet Davutoğlu Sakarya’da protesto edildi
Ahmet Davutoğlu Sakarya’da protesto edildi