Müftülük 36 personel alacak: İşte şartlar

Sakarya İl Müftülüğü, münhal bulunan Veri Hazırlama, Şoför, Hizmetli, Aşçı ve Bekçi kadrolarına kurum içi naklen 36 personel alımı yapacak

Müftülük 36 personel alacak: İşte şartlar
Müftülük 36 personel alacak: İşte şartlar

İl Müftülüğünden yapılan açıklamada; “Müftülüğü ile bağlı İlçe Müftülüklerinde münhal bulunan ve ekli listede sınıfı, unvanı, derecesi ve adedi yazılı kadrolara Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 20/1 ve 33. maddeleri ile Diyanet İşleri Başkanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinin 8’ inci maddesinin (ı ve j) bentleri uyarınca sınavla naklen eleman alınacaktır.

SINAVA KATILACAKLARDA ARANAN ŞARTLAR

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48/A maddesindeki şartlar ile Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin ilgili maddelerindeki şartları taşımaları,
2- Halen görevli olmaları,
3- Bulunduğu görev mahallinde naklen atanabilecek süre kadar çalışmış olmaları,
4- Asaleti tasdik edilmiş olmaları,
5- Tüm unvanlar için en az lise veya dengi okul mezunu olmaları,
6- V.H.K.İ. Sınavına katılmak isteyenlerin; Başkanlık teşkilatında en az iki yıl görev yapmış olmaları Kurumca ya da ilgili kuruluşlarca düzenlenen bilgisayar işletmenliği veya bilgisayar kullanma eğitiminde başarılı olduğuna ilişkin belge ya da sertifikaya sahip olmaları gerekmektedir.
7- Şoför Sınavına katılmak isteyenlerin; Başkanlık teşkilatında en az iki yıl görev yapmış olmaları, En az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmaları gerekmektedir.
8- Aşçı Sınavına katılmak isteyenlerin Milli Eğitim Bakanlığından Sertifikaya sahip olmaları gerekmektedir.

BAŞVURU ŞEKLİ 

İstekliler nakil taleplerine dair dilekçelerini, İş Talep Formunu (fotoğraflı olacak şekilde), görevli bulunduğu müftülükçe onaylı hizmet cetvelini, başvurulan unvanla ilgili belgeleri en geç 08 Şubat 2019 Cuma günü mesai bitimine kadar İlimiz Müftülüğüne ulaştıracaklardır. Postadaki vaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

SINAV YERİ VE TARİHİ 

Sınav 12 Şubat 2019 Salı günü saat 09:00 da İlimiz Müftülüğünde yapılacaktır.” denildi.

sakarya müftülük personel alım başvuru
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Estasy operasyonu
Estasy operasyonu
Ahmet Davutoğlu Sakarya’da protesto edildi
Ahmet Davutoğlu Sakarya’da protesto edildi