Bebek skandalında flaş gelişme

Kendi çocukları diye başka bir çocuğa anne-babalık eden Tuğba- Fatih Gezici çifti, bebekleri karıştıran hastane ve olayın sorumlularına yönelik maddi-manevi tazminat davası açtı.

Bebek skandalında flaş gelişme
Bebek skandalında flaş gelişme

Ulusal bir televizyonun canlı yayın konuğu olan Tuğba- Fatih Gezici çifti, 3-5 kilo doğan çocuklarının, 2,5 kilo olarak kucaklarına verildiğinde, şüphelendiklerini belirterek; “Ancak görevliler ‘doğum şişlikleri indi, o nedenle zayıf’ görünüyor deyince bir şey diyemedik” derken, baba Fatih Gezici, o günü şöyle anlattı; “Gece 01:30 gibi doğum yaptı eşim. Doğumdan sonra odaya taşınacak eşiniz dediler. Doğduğunda 3,5 kiloya yakındı. Gece 4 gibi eve geldim ben, sabah hastaneye gittiğimizde karşımızda bambaşka bir bebek vardı. Bu çocuk nasıl zayıfladı dedim eşime, balon değil ki bu? Arada yaklaşık 1 kilo var.

“BİLEKLİK AKLIMIZDAN ÇIKMIŞTI”

Çocuğu alıp eve getirdik, yatağına yatırdık. Bilekliğini yatağın kenarına koyduk aslında bileklik tamamen bizim aklımızdan çıkmıştı. Aklımıza başka bir çocukla karıştığı gelmedi. İçimizde bir his vardı ama tam olarak emin olamadım.

“DURUMUNU BİLMEDİĞİM İÇİN TEDİRGİN OLDUM”

Hastaneye gittik olayı fark edince. Bebekte bir karışıklık var dedim, sorumluları çağırdım. İkinci kata çıktık hemşire odasına orada yapılan araştırmada gerçek ortaya çıktı. Orada değiştiğini anladık ancak bu kez çocuğumuzun ne durumda olduğunu bilemediğimiz için tedirgin olduk. Özbek bir aileye verilmişti oğlumuz Hamza, o sırada polisi arayıp durumu anlattım ve şikayetçi oldum.

“SONUÇLARI BEK LİYORUZ”

Karakola gidip işlemleri başlattım, o sırada Özbek aileye ulaştılar. Tabi bu sırada adres ve numaraların yanlış olduğunu öğrendik, yıkıldım. 6 saat sonra o aile polis tarafından getirildi Sakarya’ya. O çocuğun bilekliğinde bebek Gezici yazıyordu. Rahatladık. Bu işin peşini bırakmayacağız. Herkes işini düzgün yapması lazım. DNA testi yapıldı ve şimdi sonuçları bekliyoruz.”
 
“HEP İÇİMDE BİR ŞÜPHE VARDI”

Anne Tuğba Gezici ise yaşadıklarını şöyle anlattı; “Bu benim bebeğim olamaz dedim, ‘bebekler doğduğunda şişer’ dediler. Çocuğumun değiştiğini hissettim, çok şey yapamadım açıkçası. Hep içimde bir şüphe vardı. Bilekliği görünce şok yaşadım. Bileklikteki isim benden önce doğum yapan kadının ismiydi. Sonradan fark ettim kesin olarak karıştığını. Bu çok zor bir durum. Bu anlatılamayacak bir şey, kendimi kaybettim zaten. Değiştiğini anlayınca direk hastaneye gittik.

“DOĞURDUĞUM ÇOCUK BU DEDİM”

Kavuşma anımız çok kötüydü. Tanıdım zaten, ‘doğurduğum çocuk buydu’ dedim. Suçluların cezasını çekmesini istiyorum. 6 günlük bebeğime bu kadar bağlanmışken ilerde bunu öğrenseydim ne olurdu bilmiyorum.

SÜTKARDEŞ OLDULAR

Çok şükür evladımıza kavuştuk. Her iki çocukta karışmış olsa da aslında sütkardeş oldular. İlk başta bilekliği göremedik çünkü kağıt katlı şekilde koyulmuş künyeye. Eğer künyeyi atsaydık bu gerçeği hiç öğrenemeyebilirdik.  İleride olacakları düşünemiyoruz bile.”  

“DAVA AÇTIK”

Gereken yerlere şikayette bulunduklarını ve asla pes etmeyeceklerini söyleyen Baba Gezici, “Bu şakaya alınacak bir iş değil. Ne söyleyeceğimi bilemiyorum. Evimize gelen misafirler çocuğun gözlerindeki çekikliği fark ederek şaka olarak ‘bu çocuk Japon’a benziyor’ dediler.  Çocuk büyüdüğünde bu gerçek bariz şekilde ortaya çıkacaktı. Bizlere benzemeyen bir çocuk bizleri şüpheye düşürecek ti. Allah yüzümüze baktı, bu hata erken fark edildi” dedi.

sakarya doğum ve çocuk hastanesi bebek karıştırma aile tazminat dava
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Estasy operasyonu
Estasy operasyonu
Ahmet Davutoğlu Sakarya’da protesto edildi
Ahmet Davutoğlu Sakarya’da protesto edildi