Hollandalı anne kayıp kızlarına böyle seslendi

Hollandalı Danıelle Van Der Plıgt, babaları tarafından kaçırılan kayıp kızlarının bulunması için Sakarya'ya geldi.

Hollandalı anne kayıp kızlarına böyle seslendi
Hollandalı anne kayıp kızlarına böyle seslendi

Sakaryalı Ali Korkmaz ile birlikteliğinden kızları Zeliha ve Semiha’yı geçtiğimiz ay yaşadıkları Hollanda’dan memleketlerine geldi. Anne Danıelle Van Der Plıgt’ın da eşlik ettiği kızların babaları, onları Kocael’de bir eve kapattı ve bir hafta kimseyle görüştürmedi.  Anne Danıelle Van Der Plıgt’ı zorla memleketine gönderen baba Ali Korkmaz, kızlarını ise vermedi. 

O günden sonra da bir daha çocuklarına ulaşamayan anne Danıelle Van Der Plıgt, Müge Anlı ile Tatlı Sert programına katılarak yardım istedi.  2001 yılında Ali Korkmaz ile birliktelik yaşamaya başladıklarını belirten Danıelle Van Der Plıgt, son olarak çocuklarını 1 Eylül’de gördü ve bir daha haber alınamadı.  

Hollanda’ya döner dönmez dava açan Danıelle Van Der Plıgt, mahkeme tarafından çocukların velayetinin anneye verilmesine karar verildi. Ancak mahkemenin verdiği kararın ardından baba ve çocukları adeta sırra kadem bastı.  

Anne de son olarak programa katılan çocuklarının bulunmasını istedi. Sakarya polisi babalarının kaçırdığı kızları bulmak için çalışma başlattı. 

KIZLARININ FOTOĞRAFLARINI YAPIŞTIRDI

Hollandalı Danıelle Van Der Plıgt ise kızlarının halasıyla birlikte Sakarya'ya geldi. Anne Plıgt, polisten kızları için bir gelişme olup olmadığı bilgisini aldı. Ardından da şehir merkezinde kızlarının fotoğraflarını dükkanlara ve aydınlatma direklerine asıp Sakaryalılardan yardım isteyen Danıelle Van Der Plıgt; "Sakarya'ya gelmek biraz zorlu oldu. Emniyet müdürlüğünün bize yardımcı olacağına inanıyorum. Kızlarımın bulunmasını istiyorum" dedi. 

KIZLARINA BÖYLE SESLENDİ: ANNENİZ SİZİ ÇOK SEVİYOR

Kocasına ve kızlarına da seslenen Plıgt; "Ne olursun çocuklarımı ver bana. Ben sana asla bunu yapmazdım. Ben hiç bir zaman çocuklarımın babasız olmasını istemedim. Kızlarım anneniz sizi çok seviyor. İnanıyorum ki bu sefer sizinle birkte gideceğim. Sizi bırakmayacağım" dedi. 

Müge Anlı da Sakarya polisinin kızların bulunması için çalışmasını sürdürdüğünü kaydederek; "Seyircilerimiz sadace bize değil emniyete de çok sayıda bilgi ve belge gönderdiler. Emniyet Müdürümüzün bu konuda özel ilgisi ve isteği var" diye konuştu.

Danıelle Van Der Plıgt kayıp kız sakarya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Estasy operasyonu
Estasy operasyonu
Ahmet Davutoğlu Sakarya’da protesto edildi
Ahmet Davutoğlu Sakarya’da protesto edildi